ANERDER’DEN KUTLAMA MESAJI

ANERDER’DEN KUTLAMA MESAJI

Ankara Ereğlililer Derneği ANERDER 19 Eylül Gaziler Gününü Kutladı

ANERDER’DEN KUTLAMA MESAJI
2021-09-20 01:15:11

Şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen Türk milleti, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmayı başarmıştır.

Bu çerçevede Türk milleti için ölüm kalım mücadelesi olan Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasının ardından 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM tarafından Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' e Mareşal rütbesi ile Gazilik unvanı verilmiştir.

Türk milletinin gururla ve şerefle taşıdığı bir unvan olan gazilik, Savaş alanlarında kazanılmış rütbelerin en büyüğü olan şehitlikten sonraki rütbedir. Bu gün kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan Ölürsek şehit oluruz, kalırsak gazi. diyerek vatanın bütünlüğünü ve şehadeti her şeyin üstünde tutarak gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarını şükran ve minnetle andığımız gündür.

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ahirete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anarken, hayatta olan gazilerimizin Gaziler Gününü tebrik ediyor, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyoruz.

ANERDER Yönetim Kurulu

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 56428

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY BÜYÜK GÖREV ÜSTLENDİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY BÜYÜK GÖREV ÜSTLENDİ
MEPAŞ İŞARET DİLİNİ ÖĞRETİYOR
MEPAŞ İŞARET DİLİNİ ÖĞRETİYOR