AMİL ACAR: ZAMLAR PİK YAPTI EKONOMİMİZ DEĞİL

AMİL ACAR: ZAMLAR PİK YAPTI EKONOMİMİZ DEĞİL

.

AMİL ACAR: ZAMLAR PİK YAPTI EKONOMİMİZ DEĞİL
2020-10-02 06:22:48
İzlenme : 8028

İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar gazetemize yaptığı açıklamasına Azerbaycanda yaşanan olumsuzlukları eleştirerek başladı.
Acar, Ermenistanı ve destekçilerini kınıyoruz. Her zaman olduğu gibi Can Azerbaycanımızın yanındayız dedi.
ACAR EKONOMİK ÇIKMAZDAYIZ
İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar, iktidar mensuplarının ekonominin pik yaptığını savunduklarını hatırlatarak, Asgari ücretin üç çeyrek altın bile etmediği bir ülke mi ekonomi zirveye çıkmış? Millete soralım, sizce ekonomimiz pik yaptı mı? Bunlar açık açık milletle alay ediyorlar dedi.
Amil Acar, yaptığı açıklamada, doların 8 liraya dayandığı, euronun 9 liraya yürüdüğü geçen hafta, devletin en tepesindekilerin ekonominin pik yaptığından dem vurduklarını dile getirdi. Artık iktidara diyecek söz bulamadıklarını vurgulayan Acar, Gerçekten el insaf, pes doğrusu. Bunlar hangi ülkede yaşıyorlar. İşsizliğin yüzde 15e, genç işsizliğinin yüzde 27ye ulaştığı bir ülkede ekonomimiz nasıl pik yapıyor. diye tepki gösterdi.
MİLYONLARCA ASGARİ ÜCRETLİYE SORUN
Acar, bir ülkede ekonominin pik yapması demek, o ülke insanın refah içerisinde yaşıyor olması demek olduğunu vurgulayarak, açıklamasını şöyle sürdürdü: Milletimize soralım. Gerçekten ekonomimiz pik yaptı mı? Vatandaşlarımız gerçekten ekonomide zirve yapan bir ülkede yaşadıklarını düşünüyorlar mı? Milyonlarca asgari ücretliye soralım. Ekonomimiz pik yapmış, size yansıyor mu? Bu gün asgari ücretlinin bir aylık maaşı 3 çeyrek altın bile etmiyor. Asgari ücretli açlık sınırında yaşıyor. Ailesinin en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor. Ekonomik pik yapsa bile bu ancak iktidara çok yakın bir çevrenin gelirine pik yapmıştır. Yandaşlara pik yapmıştır.
BİRİ AYMYE DİĞERLERİ DOKTORLARA SALDIRIYOR
Koalisyon hükümetinin gündemi değiştirmek için birinin AYMye, diğerinin doktorlara saldırdığının altını çizen Acar, ancak artık bunların fayda vermediğini belirtti. Artık milletin bunların gerçek yüzünü görmeye başladığını ifade eden Acar, Milletin derdi, işsizlik aşsızlık. İktidarı buna çare bulması lazım. Ancak iktidar mensupları Anayasa Mahkemesinin oy birliği ile aldığı bir kararı, küçük ortağı MHP ise doktorları hedef alıyor. Türk Tabipler Birliğinin yapısı medeni bir ortamda, medeni bir dille tartışılabilir ama, doktorları hedef almak, hakaret etmek hem de bu zamanda gerçekten çok vahim. Canları pahasına pandemi ile mücadele eden bu yolda hayatlarını kaybeden doktorlara yapılan bu saldırıyı doğru bulmuyoruz. Bundan bir an önce vazgeçilmeli çağrısında bulundu.
ŞEFFAFLIKTAN KORKMAYIN, ŞEFFAFLIK DOĞRU TEDBİR ALDIRIR
Hükümetin hiçbir konuda şeffaf olamadığını, bu sebeple diğer alanlarda olduğu gibi pandeminin de kontrolden çıktığını anlatan Acar, Şeffaflıktan çok korkuyorlar. Sadece ekonomide, yargıda, güvenlikte değil sağlıkta da çok korkuyorlar. Şeffaf olursanız sağlıkta, ekonomide, eğitimde tedbirleri doğru, ciddi ve tutarlı alabilirsiniz. Şeffaf olmazsanız, karanlıkta alacağınız her karar sağlıkta can alır, ekonomiyi batırır, eğitimi berbat eder. Ama şeffaf olamıyorlar. Çünkü yönetme kabiliyetlerini kaybettiler. Bu sebeple her şeye bir bahaneleri var, Ekonomiyi batır, ‘dış mihraklar yaptı de. Güvenliği batır, ‘Anayasa Mahkemesi yaptı de. Eğitimi batır, öğretmenlerin maaşlarından şikayet et. Şimdi de sağlığı batır: Vatandaşı suçla, doktorları suçla. Giresunda binlerce kişi ile miting yapıp, otobüsten çay at, izdiham meydana getir, vatandaşı suçla. Gerçekten artık diyecek söz bulamıyoruz, ama vatandaşlarımız bunları görüyor artık şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 76210

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR