AMİL ACAR GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ DEDİ

AMİL ACAR GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ DEDİ

İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar:Ramazan Ayı Salgın Hastalıktan Kurtuluşumuza Vesile Olsun

AMİL ACAR GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ DEDİ
2020-04-25 10:26:36

İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar; "Yardımlaşma ve dayanışmanın daha yoğun yaşandığı bu mübarek Ramazan ayında özellikle salgından dolayı işini kaybeden veya işyerini açamayan kardeşlerimize yardımlarımızı artırmamız gerektiğini düşünüyorum" dedi.

İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar; "Mübarek Ramazan-ı Şerif münasebetiyle, sofralarımızdan bolluk ve bereket, gönüllerimizden huzur ve hoşgörünün eksik olmamasını temenni ediyor, bu günlerin feyz ve bereketiyle; bütün insanlığın ve İslam aleminin ihtiyaç duyduğu sağlık, barış, huzur, refah dolu günlerin gelmesini, ülkemizde sevgi, kardeşlik, hoşgörü ikliminin hâkim olmasını, birliğimiz, beraberliğimiz milletimizin bekası için yapacağımız tüm duaların kabul olmasını temenni ederek, Mübarek Ramazan-ı Şerifin tüm İslam alemi'ne, milletimize hayır, bereket sağlıklı günler getirmesini niyaz ediyorum" dedi.
Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini ve salgından kurtuluşa vesile olmasını dileyen İYİ Parti Ereğli İlçe başkanı Amil Acar; Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, Ramazan Ayının, hayırlar getirmesini ve bu salgın hastalıktan kurtulmamıza vesile olmasını niyaz ederim. Ramazan ayı, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. Bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin, dayanışmanın ve hoşgörünün arttığı mübarek Ramazan ayı içinde bulunduğumuz nimetlerin ve lütufların farkına varabilmemiz, geçmişin muhasebesini yapabilmemiz için en uygun zamandır. Yardımlaşma ve dayanışmanın daha yoğun yaşandığı bu mübarek Ramazan ayında özellikle salgından dolayı işini kaybeden veya işyerini açamayan kardeşlerimize yardımlarımızı artırmamız gerektiğini düşünüyorum. Salgın devam ettiği müddetçe sosyal izolasyon kuralı çerçevesinde başkalarıyla temastan kaçınmalı, bu doğrultuda akraba, komşu ve dostlarla beraber iftar yemekleri düzenlemekten kesinlikle uzak durulmalıdır" dedi.

Acar açıklamasının devamında; "Halkımızın, toplum sağlığını korumakla görevli yetkililerin koyduğu kurallara uymaları, kendimizin ve başkalarının hayatını tehlikeye atabilecek tutum ve davranışlardan uzak durmamız medeni bir sorumluluk olduğu gibi dini bir vecibedir. Camilerden uzak kalmamızın hüznünü yaşadığımız şu günlerde, teravih namazlarımızı, mukabelelerimizi evimizde ifa etmek, dualarımızı ve istiğfarlarımızı hep birlikte hanemizden Rabbimize yöneltmek, Ramazan ayının maneviyatından azami derecede istifade etmeye vesile olmasını diliyoruz. İdrak edeceğimiz Ramazan ayının, bu salgın hastalıktan bir an önce kurtuluşumuza vesile olmasını; milletimize, ümmet-i Muhammede ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Cenâb-ı Hakktan niyaz ediyorum" şeklinde açıklamada bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 51903

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
Temizlik, kırtasiye, mefruşat ve toner satın alınacak
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE  İLGİLİ İDDİANAMEYE  AYM’DEN KABUL
HDP’NİN KAPATILMASI İSTEMİYLE İLGİLİ İDDİANAMEYE AYM’DEN KABUL