Bilal info

Kapat !
AMİL ACAR: AKP DEMEK ZAM DEMEKTİR

AMİL ACAR: AKP DEMEK ZAM DEMEKTİR

İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar, enerji zamları milletimizin belini büküyor dedi.

AMİL ACAR: AKP DEMEK ZAM DEMEKTİR
2022-06-02 02:21:44
İzlenme : 228

İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar, enerjide bitmek tükenmek bilmeyen zamlara tepki gösterdi. Doğalgaz, akaryakıt ve elektrik kullanımlarına ilişkin gün aşırı uygulanan zamların kabul edilemez olduğunu vurgulayan Acar, ‘AKP iktidarının enerji politikalarına bu milletin daha fazla tahammül etme gücü kalmamıştır. Bu politika sürdürülebilir değildir. Enerji sektöründe kamu payı mutlak suretle artırılmalıdır. Dünya bunu böyle yapıyor. Burada iktidarın enerji sektörünü özel şirketlere terk etmesinin tek bir amacı olabilir. O da topyekün toplumun çıkarlarını, huzur ve refahını düşünmek yerine, bir avuç insanın çıkarlarını, kazancını merkezine almış olmasıdır. Uygulanan bu zam politikaları milletimizin belini bükmektedir. diye konuştu.

Vatandaşımızın içinde bulunduğu derin ekonomik krize çare üretmek yerine krizi derinleştiren AKP iktidarının, doğalgazda spot piyasa ısrarından, elektrikte de paçallı özel sektör ısrarından vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:

Son elektrik, doğalgaz ve akaryakıt zamları vatandaşımızın içinde bulunduğu ekonomik krizi daha da derinleştirmiştir. Çünkü enerjiye yapılan zam insanın ihtiyacı olan, iğneden ipliğe her şeye zam demektir. Bakınız, Elektrik Piyasa Tavan Fiyat tekliflerinin yılın ilk 2 çeyreğinde kwh başına 3.2 TLye artırılmasından sonra, daha 3. çeyrek güncellemesi yapılmadan, elektriğe meskende % 15, sanayide % 25 zam yapıldı. Doğalgaza konutlarda % 30, sanayide % 40, elektrik üretimi için ise % 16 zam yapıldı. Bu enerjide kontrolünü yitirmiş, öngörüsüz ve spot piyasa ısrarında bulunan AKP politikalarının ve liyakatsiz, beceriksiz yönetiminin sonucudur. Piyasa takas fiyatları yükselirken, yaz aylarında yapılan bu zamlar elektrikte vatandaşımızı karanlıkta bırakmak, doğalgazdan mahrum etmektir. Günün sonunda AKP DEMEK ZAM DEMEKTİR. Ve bu artık daha fazla kabul edilemez. Toplumun refahı, huzur ve mutluluğu için seçim kaçınılmazdır. İktidarı sandığa davet ediyoruz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 70019

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim