Bilal 1 info

Kapat !
AMİL ACAR: 15 TEMMUZ KARA BİR LEKE

AMİL ACAR: 15 TEMMUZ KARA BİR LEKE

İYİ PARTİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI AMİL ACAR’IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

AMİL ACAR: 15 TEMMUZ KARA BİR LEKE
2022-07-15 11:28:59

Eli kanlı Fethullahçı Terör Örgütünün, Yüce Türk Milletine, demokrasimize ve Türk Milletinin bütün değerlerine karşı savaş açtığı, Türkiye Cumhuriyetine saldıran, hainlerin ve zalimlerin ellerinin kırıldığı 15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana tam 6 seneyi geride bıraktık.

15 Temmuz'un yıldönümünde, siyasi sorumluluğumuzu hatırladığımızı ifade ediyoruz.

Millet iradesine bir suikast olarak darbeye teşebbüs edilmiştir ve millet iradesi yok sayılmıştır.

Bizler milletimizle beraber bir ve bütün olarak, bu alçak organizasyonun benzerlerine bir daha teşebbüs edilemeyeceği adaleti ve feraseti hâkim kılmak zorundayız.

Dolayısıyla biz, bugün, aslında, 15 Temmuzu anarken, devletimizi ve demokrasimizi korumak ve dimdik durmak zorundayız.

Devlet içinde bir daha benzer yapılanmalara karşı tetikte olmak zorundayız.

Bu alçak kalkışma, 15 Temmuz günü milletimizle, devletin menfaatini ve vatanı korumaya ant içmiş askerimizin ve polisimizin iş birliğiyle nice canlar pahasına engellenebilmiştir.

Bu hadisenin, Türk siyasetinin, Türk devletinin yöneticilerinin omuzlarına yüklediği bir sorumluluk vardır.

İktidarın yirmi yıllık döneminde siyasi kuvvetlenme imkânı bulan bu terör örgütünün araştırılması ve siyasi bağlantılarının ortaya çıkarılması için TBMMe verilen önergelere her defasında hayır denilmiştir.

Türkiye bu yıllarda demokrasiden, adaletten, devlet aklından, liyakatten daha da uzaklaştırılmıştır. Kuru bir özür dışında, milletimize hala yaşananların ve yiten canların hesabı verilmemiştir.

Türk devletine, Türk milletine pusu kurmuş bu hain organizasyonun devlet yönetimini darbeyle ele geçirdikten sonra kimlerle iş göreceği, kimlerle bu işi planlandığı ortaya çıkarılmalıdır. Bugün bu yapılmazsa ve yargıya intikal etmezse FETÖye karşı verdiğimiz mücadele eksik kalacaktır. Yapılmalı ve siyasi ayağı araştırılmalıdır ki gelecek nesillere hür ve müreffeh yaşayacakları bir vatan bırakalım.

15 Temmuzdaki alçak ve hain darbe girişiminde kahramanca, milletimizin ve devletimizin bekası için canını feda eden tüm demokrasi şehitlerimizi Rahmetle anıyorum.

Tüm Şehit Ailelerimize ve milletimize, başsağlığı ve sabır dileklerimi yineliyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyor; şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve ailelerinin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 83212

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Kadınlar kısır kalabilir
Kadınlar kısır kalabilir
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı