Kapat !
AMİL ACAR 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

AMİL ACAR 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar, “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundayız...

AMİL ACAR 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
2022-03-13 22:48:52
İzlenme : 495

İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Amil Acar, Gazi Mustafa Kemal Atatürkün, ‘Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz dediği günlerden ne günlere geldik diyerek, doktorları hedef gösterenlere tepki gösterdi.
Acar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile yaptığı açıklamayı şöyle sürdürdü:
Hayatımızda önemli bir yeri olan sağlık; doktoru, hemşiresi, sağlık çalışanı, kamu eczacısı ve hastasıyla bir bütünün ayrılmaz parçasıdır. Anayasal bir hak olan sağlık hizmetinin ulaşılabilir ve kaliteli olması, sağlık çalışanıyla, hastasıyla ilgili tüm kesimlerin mutluluğu ile mümkündür.
Ancak, son yıllarda sağlık çalışanları ve hastalar adına böyle bir tablodan söz etmek mümkün değildir. Yoksulluk sınırının altında maaş alan doktorlar ve sağlık çalışanlarına verilen sözler tutulmamakta, hekimlik mesleği iktidar tarafından değersizleştirilmektedir.
AKP Genel Başkanı Erdoğanın doktorlara yönelik, gidiyorlarsa gitsinler sözleri gece gündüz demeden özveriyle mesleğini yapan hekimleri derinden yaralamıştır.
AKP iktidarı tarafından reform adı altında 2003 yılında uygulamaya konulan Sağlıkta Dönüşüm Programı ile sağlık ticarileşmiş, hastaneler işletmeye, hastalar müşteriye dönüşmüştür. Yamalı bohçaya dönen sağlık sistemi ve paran kadar sağlık anlayışıyla ilgili tüm kesimler mutsuzluğa ve umutsuzluğa itilmiştir.
Kamu-Özel Ortaklığı ile hayata geçirilen şehir hastaneleri ile hasta doluluk garantisi verilen iktidara yakın firmalar zengin edilirken, her yıl artan bütçe açıkları, bütçedeki faiz ödemeleri yükü de vatandaşın sırtına binmiştir.
Sağlık hizmeti nitelik ve kalite kaybı yaşarken, yüz binlerce sağlık çalışanı maalesef şiddete en çok maruz kalan kesim konumuna gelmiştir.
Sağlık politikalarındaki yanlışlar, sağlık çalışanlarının haksız bir şekilde hedef gösterilmesi, mesleklerinin değersizleştirilmesi, kabul edilemez şiddetin baş sorumlusudur.
Sağlık emekçilerine yoksulluk sınırının üzerinde maaş verilmelidir. Binlerce atanamayan sağlıkçı kadroya alınmalı, pandemi sürecinde balkonlardan alkışladığımız, hakları ödenmez denilen sağlık emekçilerine verilen sözler tutulmalıdır.
Duymazdan, görmezden gelip yok sayanlara karşı emeğine, mesleğine sahip çıkan, hakları için Beyaz Greve çıkan tüm sağlık çalışanlarının haklı mücadelelerinde. İYİ Parti olarak yanlarındayız!
14 Mart ancak hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sorunları çözüldüğünde bayram olarak kutlanabilecektir.
Bu duygularla, başta şiddet kurbanı merhum doktorlar ve sağlık çalışanları olmak üzere canı pahasına dünyanın en zor, ancak en onurlu görevlerinden birini yapan doktorların ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 60007

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Müjdeyi Halil Etyemez Verdi
Müjdeyi Halil Etyemez Verdi
ERDOĞAN KONYA’DA KONUŞTU
ERDOĞAN KONYA’DA KONUŞTU