Kapat !
ALTUN: İSRAİL TEMEL STRATEJİSİNİ GÖSTERMİŞTİR

ALTUN: İSRAİL TEMEL STRATEJİSİNİ GÖSTERMİŞTİR

-İletişim Başkanı Altun: ‘’İsrail’in gazetecilere uyguladığı şiddet, İsrail’in temel stratejisidir

ALTUN: İSRAİL TEMEL STRATEJİSİNİ GÖSTERMİŞTİR
2024-01-26 19:01:14

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından İstanbulda Başkanlığımızca düzenlenen Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür Sempozyumu"nda yaptığı konuşmaya ilişkin bir paylaşımda bulundu.

İletişim Başkanı Altun, yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

Biz 7 Ekimden bu yana bir yandan İsrailin Gazzede yürüttüğü soykırımı dünyaya duyurmaya, bir yandan İsrailin sistematik dezenformasyon kampanyalarını bertaraf etmeye, bir yandan da Gazze halkının, Filistin halkının haklı taleplerini, tezlerini tüm dünyaya ulaştırmaya çalışıyoruz.

7 Ekimden bu yana İsrailin saldırıları sonucunda Gazzede 120 gazeteci şehit olmuş, yüzlerce gazeteci de yaralanmıştır. Neredeyse her gün birden fazla gazeteci, İsrail yönetimi tarafından öldürülmüştür. Bu gazeteciler hakikat için mücadele eden kahramanlardır. Eğer bu kahramanların gayretleri olmasaydı, bugün İsrailin katliamlarından Gazze halkının maruz kaldığı zulümden dünya haberdar olamayacaktı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın liderliğinde Gazze halkının haklı direnişine katkı sağlamak, onların sesinin daha gür bir şekilde duyurulması için çalışmakta kararlıyız. Türkiye olarak biz bu konuda üstümüze düşeni sonuna kadar yapmaya hazırız.

İnşallah iki gün boyunca, sempozyumumuz bünyesinde devam edecek farklı oturumlarda;

-İsrailin doğru bilgi kaynakları üzerindeki baskı ve şiddet politikası

-Uluslararası medyanın çatışmadaki rolü

-Dijital medya mecraları üzerinden sürdürülen sistematik dezenformasyon faaliyetleri

-Küresel ölçekte gazetecilere yönelik şiddet, dezenformasyon ve sansürle mücadele konularını müzakere edeceğiz.

Böylelikle İsrailin kendi çıkarları uğruna gerçekleri nasıl manipüle ettiğini, çarpıttığını ve değiştirdiğini gözler önüne sereceğiz.

Şuna eminim ki sempozyumumuzdaki fikirler, yaşamakta olduğumuz krize dair isabetli ve eleştirel bir kavrayışa, meslektaşlarımızın ortaya koyduğu cansiperane fedakârlığa ve hakikat mücadelemize katkı sunacaktır.

İnanıyoruz ki bütün engellemelere ve yıldırmalara rağmen hakikat mücadelemizin önünde hiçbir şey duramayacak ve hiç kimse bu mücadelemizi durduramayacaktır.

Bu vesileyle Gazze Savaşında Medyanın Hakikat Mücadelesi Sempozyumumuzun hayırlara vesile olmasını ve verimli geçmesini diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

ALTUN: İSRAİL TEMEL STRATEJİSİNİ GÖSTERMİŞTİR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10994

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR