Kapat !
Altay: Su şebeke çalışmalarımız belli bir plan dahilinde sürüyor

Altay: Su şebeke çalışmalarımız belli bir plan dahilinde sürüyor

Konya Büyükşehir Hatay’da Terfi Kuyularını Aktif Hale Getiriyor

Altay: Su şebeke çalışmalarımız belli bir plan dahilinde sürüyor
2023-03-01 15:24:45

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatayda yürüttüğü altyapı çalışmaları kapsamında Antakya ilçesi Serinyol Mahallesinde bulunan terfi kuyularını bir bir aktif hale getirerek, ilçe halkına sağlıklı içme ve kullanma suyu sağlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesinin Hatayda yürüttüğü altyapı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Son yapılan operasyonlarla Antakya Serinyol Mahallesinde bulunan terfi kuyularını bir bir aktif hale getiren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, ilçe halkına sağlıklı içme ve kullanma suyu sağlıyor.

İŞ PLANIMIZ İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLDE YÜRÜYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, deprem dolayısıyla zarar gören şehrin altyapısını tekrar ayağa kaldırmak için büyük gayret sarf ettiklerini belirterek, Hatay Serinyol mevkiinde bulunan terfi kuyuları yapılan son operasyonlarla aktif hale getirildi. KOSKİ ekiplerimiz tarafından jeneratörler kullanılarak çeşitli ekip ve ekipmanlarla kuyularda klorlama çalışmaları yürütülüyor, bir taraftan da şebeke besleniyor. Öte yandan içme ve kullanma suyu tankerleriyle Hatayda su verilemeyen yerleşim yerlerine su dağıtım hizmetimiz devam ediyor. KOSKİ ekiplerimiz, günlük en az 100 tankere su veriyor. Adım adım Hatayın altyapısını elden geçiriyoruz hamdolsun. Tüm iş planımız istediğimiz şekilde yürüyor. dedi.

SOKAK ÇEŞMESİ KURULUMLARI DEVAM EDİYOR

Şehrin altyapısını ayağa kaldırmak için çalışmalarını sürdürürken; vatandaşların su ihtiyacını karşılamaları için sokak çeşmeleri yerleştirmeye de devam ettiklerini vurgulayan Başkan Altay, Hatayda vatandaşımızın yoğun olduğu noktalar ve çadır kentlerde çeşme montajlarımız devam ediyor. Konyamızda memba suyu kalitesinde ücretsiz su sağladığımız 1024 tatlı su çeşmemizin küçüklerini şimdi Hatayın hizmetine sunuyoruz. cümlelerine yer verdi.

MAŞUKLU MAHALLESİ'NDEKİ ARIZA GİDERİLDİ

Antakya ilçesi Maşuklu Mahallesindeki su şebeke arızasına da gerekli müdahalenin yapıldığını kaydeden Başkan Altay, Bu arızayı gidermek çok önemliydi. Sabah başlayan arıza, ekiplerimiz tarafından kısa sürede bitirildi. Maşuklu Mahallesinde bulunan 1.500 metreküplük depoya su elde etmeyi sağlayan 300 milimetre çapındaki çelik boru arızasını giderdik. Bu sayede yaklaşık 80 litre saniye su, Hataylı vatandaşlarımıza ulaşacak. ifadelerini kullandı.

GÖNÜLLÜ SIHHİ TESİSATÇILARA TEŞEKKÜR

Başkan Altay, Hatayın su şebeke hatlarında yürüttükleri çalışmaların da belli bir plan ve program çerçevesinde devam ettiğini ifade ederek, Hatayda ana taşıyıcı şebeke onarımlarını da tamamladık ve lokal arızalara, günlük ihbarlara yönelik çalışmaya başladık. KOSKİ ekiplerimizin eline, emeklerine sağlık. Konya Tesisat ve Kaloriferciler Odası'ndan gelen gönüllü sıhhi tesisatçılarımız da KOSKİ ekiplerimizle Hatay'daki çadır kentlerde gider borularının bağlantılarını gerçekleştiriyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. şeklinde konuştu.

#KOSKİ

#KonyaTesisatVeKalorifercilerOdası

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 23269

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI