Kapat !
ALTAY SEYDİŞEHİR’E YENİ BİR TESİS KAZANDIRIYOR

ALTAY SEYDİŞEHİR'E YENİ BİR TESİS KAZANDIRIYOR

BAŞKAN ALTAY: “SEYDİŞEHİR’E ÖZ KAYNAKLA 20 MİLYON LİRAYA SU YUMUŞATMA TESİSİ KAZANDIRIYORUZ”

ALTAY SEYDİŞEHİR’E YENİ BİR TESİS KAZANDIRIYOR
2024-03-14 15:16:51

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Seydişehire kazandırılacak Çaltepe Su Yumuşatma Tesisindeki çalışmaları inceledi. Seydişehire iki bölgeden içme suyu sağlandığını, Çaltepe mevkisinden gelen suyu kullanan mahallelerin suyun sertliğiyle ilgili şikayetleri olduğunu belirten Başkan Altay, suyun sertliğini düşürmek adına önemli bir tesisi hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Altay, İnşallah 30 Fransız sertliğindeki suyu 15 Fransız sertliğine düşürecek tesisimizin inşaatına başlıyoruz. Hafriyat işlemlerimizi bitirdik, en kısa sürede temel atarak ilk 6 ayda inşaatımızı tamamlamayı planlıyoruz. 20 milyon liraya mal olacak tesisimiz, KOSKİ Genel Müdürlüğümüz öz kaynaklarıyla gerçekleştiriliyor. Böylece Seydişehirimizin bir problemini daha çözmüş olacağız dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Seydişehir ilçe merkezinin su ihtiyacının bir kısmının karşılandığı; su sertliği ve kireç problemi olan Çaltepe mevkiinde kurulacak İçme Suyu Yumuşatma Tesisi alanındaki çalışmaları inceledi.

SUYUN SERTLİĞİNİ DÜŞÜRMEK ADINA ÖNEMLİ BİR TESİSİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Çalışmalar kapsamında vatandaşlara kaliteli içme suyu ulaştırılacağını belirten Başkan Altay, Bildiğiniz gibi Seydişehire iki bölgeden içme suyu sağlıyoruz. Birisi Kuğulu Park Bölgesinden birisi de Çaltepe Mevkisinden. Özellikle buradaki suyu kullanan mahallelerimizin suyun sertliğiyle ilgili çok yoğun şikayetleri var. Suyun kaynağını değiştirme imkanı olmadığı için suyun sertliğini düşürmek adına önemli bir tesisi hayata geçiriyoruz. İnşallah 30 Fransız sertliğindeki suyu 15 Fransız sertliğine düşürecek tesisimizin inşaatına başlıyoruz. Hafriyat işlemlerimizi bitirdik, en kısa sürede temel atarak ilk 6 ayda inşaatımızı tamamlamayı ve vatandaşlarımızın tamamına Kuğulu Park standardında su vermeyi planlıyoruz. 20 milyon liraya mal olacak tesisimiz, KOSKİ Genel Müdürlüğümüzün öz kaynaklarıyla gerçekleştiriliyor. Böylece Seydişehirimizin bir problemini daha çözmüş olacağız. Görevimiz, Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bütün şikayetlerini gidermek. Bu konuda ilçe belediyemizle koordineli bir şekilde süreci yürütüyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seydişehirimize hayırlı olsun ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ALTAYA TEŞEKKÜR ETTİ

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altaya destekleri için teşekkür ederek, şunları kaydetti: İlçemizde konuşulan en baştaki meselelerden birisi ilçemizin 5 mahallesinin kullanmış olduğu suyun sert ve kireçli olmasıydı. Dışarıdan kaynaklar araştırdık ama kısa vadede dışarıdan bir su kaynağı getirebilmemiz kolay olmadığı için bu suyun arıtılması ve kirecinin düşürülmesi, yumuşatılması noktasında bir çözüm yolu üretildi. İnşallah KOSKİmizin çalışmalarıyla 2024 yılı içerisinde Seydişehirin tamamına en mükemmel şekilde içilebilir suyu temin etmiş olacağız. İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

GÜNLÜK 100 LİTRE SANİYE KAPASİTESİNDE BİR ARITMA TESİSİ YAPIYORUZ

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, Günlük 100 litre/saniye kapasitesinde bir arıtma tesisi, yumuşatma yapıyoruz. Dolayısıyla burada elde edeceğimiz suyun kalitesi Kuğulu Parktaki su kalitesiyle aynı olacak dedi.

Cumhur İttifakı Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulmuttalip Demirel de hizmetin Seydişehire hayırlı olması temennisinde bulunarak Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altaya ve KOSKİye teşekkür etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 85863

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
YORUMSUZ
YORUMSUZ