Altay Kadınhanı’nda Yürütülen Kentsel Dönüşüm Çalışmaları İnceledi

Altay Kadınhanı’nda Yürütülen Kentsel Dönüşüm Çalışmaları İnceledi

Başkan Altay Kadınhanı’nda Yürütülen Tarihi Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını İnceledi Başkan Altay: “Mimarisiyle Kadınhanı’na Değer Katacak Bir Eser Ortaya Çıkaracağız”

Altay Kadınhanı’nda Yürütülen Kentsel Dönüşüm Çalışmaları İnceledi
2024-07-08 13:25:48

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadınhanı ilçe merkezinde yürütülen tarihi kentsel dönüşüm çalışmalarında incelemelerde bulundu. 100 bağımsız bölümden oluşan bir kentsel dönüşüm çalışması yürüttüklerini belirten Başkan Altay, 30 dükkan ve 70 konuttan oluşan alanda yüzde 60 aşamaya geldik. İnşallah 2025in ortalarında bu projeyi tamamlayarak Kadınhanımızın en büyük kentsel dönüşümünü tamamlamış olacağız dedi. Çevre düzenlemesiyle, mimarisiyle Kadınhanına değer katacak bir eser ortaya çıkarmış olacaklarını kaydeden Başkan Altay, iş birliğinden dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ve Kadınhanı Belediyesine teşekkür etti.


Konya Büyükşehir Belediyesi, Kadınhanının kalbi konumunda olan Ünver Mahallesinde hayata geçirdiği kentsel dönüşüm çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kadınhanı Belediye Başkanı İrfan Karaca ile birlikte kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulunarak projenin son durumu hakkında bilgi aldı.

KONYAYI DİRENÇLİ HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Altay, Konyayı dirençli bir şehir haline getirmek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini, özellikle 6 Şubat 2023te yaşanan depremlerden sonra şehirleri depreme dirençli hale getirmenin en önemli öncelikleri arasında olduğunu vurguladı.

PROJENİN 2025İN ORTALARINDA TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

Konya merkezde Konya tarihine örnek kentsel dönüşüm çalışmaları yürütürken ilçelerde de kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız şekilde devam ettiğine dikkat çeken Başkan Altay, Şu anda Kadınhanında 100 bağımsız bölümden oluşan bir kentsel dönüşüm çalışması yürütüyoruz. 30 dükkan ve 70 konuttan oluşan alanda yüzde 60 aşamaya geldik. İnşallah 2025in ortalarında bu projeyi tamamlayarak Kadınhanımızın en büyük kentsel dönüşümünü tamamlamış olacağız. İnşallah Ilgında, Kadınhanında ve deprem riski olan ilçelerimizde de kentsel dönüşüm faaliyetlerini yapmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

DEPREME DAYANIKLILIĞI, ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE MİMARİSİYLE KADINHANINA DEĞER KATACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ve Kadınhanı Belediyesine iş birliğinden dolayı teşekkür eden Başkan Altay şöyle devam etti:

Vatandaşlarımızla mutabakatla bu süreci yürüttük. İnşallah Konya Büyükşehire yakışır, bakanlığımıza yakışır bir şekilde hem dükkanları hem evleri en kısa sürede teslim ederek depreme dayanıklı, çevre düzenlemesi yapılmış, mimarisiyle Kadınhanına değer katacak bir eser ortaya çıkarmış olacağız. Yapmış olduğumuz işte de mimari kaygıları öne çıkararak proje geliştiriyoruz. Tamamlandığında Kadınhanının en güzel blokları burada yükselmiş olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.

BAŞKAN ALTAYA TEŞEKKÜR ETTİ

Kadınhanı Belediye Başkanı İrfan Karaca ise, projenin Kadınhanı için tarihi bir proje olduğunu ifade ederek, Tamamlandığında Kadınhanımız güzel bir çarşı merkezine kavuşacak. Kentsel dönüşüm projesine vermiş olduğu destekten dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kuruma ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altaya teşekkür ediyoruz diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadınhanının kalbi konumunda olan Ünveren Mahallesinde hayata geçirilen tarihi dönüşüm projesi; 31.400 metrekare alanda 2 etaptan oluşuyor.

Başkan Altay, kentsel dönüşüm alanındaki incelemenin ardından Kadınhanı Belediyesini de ziyaret ederek ilçe genelinde yürütülen çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Karaca ile istişarelerde bulundu.

Altay Kadınhanı’nda Yürütülen Kentsel Dönüşüm Çalışmaları İnceledi
Altay Kadınhanı’nda Yürütülen Kentsel Dönüşüm Çalışmaları İnceledi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 48466

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI