Altay: “Ilgın Şehir Merkezi, Konya’ya ve Ilgın’a Yakışır Hale Gelecek

Altay: “Ilgın Şehir Merkezi, Konya’ya ve Ilgın’a Yakışır Hale Gelecek

Büyükşehir Tarafından Ilgın Osmanlı Kent Meydanı Dönüşüm Projesi’nde Çalışmalar Sürüyor

Altay: “Ilgın Şehir Merkezi, Konya’ya ve Ilgın’a Yakışır Hale Gelecek
2024-07-10 11:56:51

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgın Osmanlı Kent Meydanı Dönüşüm Projesi çalışmalarında inceleme gerçekleştirdi. Ilgın merkezde önemli bir kentsel dönüşüm çalışması yürüttüklerini ifade eden Başkan Altay, İnşallah tamamlandığında Çukur Camii, Bedesten ve yeni alanımızla birlikte Ilgının şehir merkezi, Konya ve Ilgına yakışır bir hale gelecek. İnşallah 2025 yılı ortalarında tamamlayarak, şehrimizin hizmetine sunmuş olacağız diye konuştu.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgındaki Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ilgın Belediye Başkanı Ömer Apil ile birlikte dönüşüm alanında incelemelerde bulunarak, projenin son durumu hakkında bilgi aldı.

ILGININ ŞEHİR MERKEZİ, KONYA VE ILGINA YAKIŞIR BİR HALE GELECEK

İncelemelerin ardından açıklamada bulunan Başkan Altay, Konyanın depremsellik açısından farklılıklar gösteren bir şehir olduğunu belirterek, Ilgının da birinci derece deprem bölgesi ilçelerden biri olduğunu anımsattı.

Başkan Altay, Ilgın merkezde önemli bir kentsel dönüşüm çalışması yürüttüklerini ifade ederek, İnşallah tamamlandığında Çukur Camii, Bedesten ve yeni alanımızla birlikte Ilgının şehir merkezi, Konya ve Ilgına yakışır bir hale gelecek diye konuştu.

BİNALAR DEPREMSELLİK AÇISINDAN GÜVENLİ BİNALAR OLARAK ŞEHRİMİZE HİZMET EDECEK

Dönüşümün hayırlı olmasını temenni eden Başkan Altay, şunları kaydetti:

Yapmış olduğumuz binalar depremsellik açısından güvenli binalar olarak şehrimize hizmet edecek. Ayrıca bütün işlerimizde mimari kaygıları gözeterek, şehre değer katacak çalışmalar yürütüyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Ilgın Belediyesi iş birliğinde önemli bir kentsel dönüşüm faaliyetini inşallah 2025 yılı ortalarında tamamlayarak, şehrimizin hizmetine sunmuş olacağız. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kuruma Konyamıza ve projemize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ilgın Belediye Başkanımız Ömer Apil beye de iş birliğinden dolayı teşekkür ederim. Ilgınımıza hayırlı, uğurlu olsun.

BAŞKAN ALTAYA TEŞEKKÜR ETTİ

Ilgın Belediye Başkanı Ömer Apil de Konya Büyükşehir Belediye Başkan Uğur İbrahim Altaya teşekkür ederek, Osmanlı Kent Meydanında incelemelerde bulunduk. 200 gün gibi bir süreçte tamamlanacağı ön görülüyor. Allah izin verirse kazasız belasız deprem riski olan bölgelerimizi bitirip, Ilgın halkına bu hizmeti sunacağız. Hayırlı olsun ifadelerini kullandı.

Ilgın ilçesinin tarihi, kültürel ve mimari mirasını koruma ile tanıtma amacıyla tasarlanan dönüşüm projesi, 26.430 metrekare alanda 66 iş yeriyle şehrin nefes almasını sağlayacak iki meydandan oluşuyor.

Başkan Altay, dönüşüm alanındaki incelemenin ardından yaptığı esnaf ziyareti sonrası Ilgın Belediyesini de ziyaret ederek, ilçe genelinde yürütülen çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Apil ile istişarelerde bulundu.

Altay: “Ilgın Şehir Merkezi, Konya’ya ve Ilgın’a Yakışır Hale Gelecek
Altay: “Ilgın Şehir Merkezi, Konya’ya ve Ilgın’a Yakışır Hale Gelecek

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 31392

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI