Kapat !
Altay: Ereğli’ye Kazandırdığımız Yatırım Tutarı 650 Milyon Lira

Altay: Ereğli’ye Kazandırdığımız Yatırım Tutarı 650 Milyon Lira

Başkan Altay Ereğli’de Bilgehane Temeli Attı, Emirgazi ve Karapınar’da Vatandaşlarla Buluştu... Altay: “Sadece 3 Günde Ereğli’ye Kazandırdığımız Yatırım Tutarı 650 Milyon Lira”

Altay: Ereğli’ye Kazandırdığımız Yatırım Tutarı 650 Milyon Lira
2024-03-14 15:05:02

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Milletvekili Selman Özboyacı ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğliye kazandırılacak Bilgehanenin temel atma törenine katıldı, Emirgazi ve Karapınarda esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Ereğlide konuşan Başkan Altay, Hep söylediğimiz bir şey var; üçlü olsun, güçlü olsun diye. Aslında bunun en güzel örneğini burada görüyoruz. Burası Adalet Bakanlığına ait bir binaydı. Hükümetimiz tarafından Ereğli Belediyemize devredildi. Üçlünün birinci ayağı görevini yaptı. İkinci ayak, Ereğli Belediyemiz, o da bu hizmeti vermek için Büyükşehir Belediyemize devretti. Biz de güncel bedelle yaklaşık 250 milyon liralık bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Cuma günü Ticaret Bakanımız Sayın Ömer Bolatın katılımıyla meydanda hem cephe iyileştirmemizin açılışını hem de Millet Bahçemizin açılışını hep birlikte yapmayı arzu ediyoruz. Sonrasında Salı günü inşallah Büyükşehir Belediyemizin yatırımı olan Kamyon Garajının da temelini atarak bu dönemdeki işlerimizi tamamlamış olacağız. Sadece 3 günde Büyükşehir Belediyemizin Ereğliye kazandırdığı yatırımın toplam tutarı 650 milyon lirayı bulmuş olacak. Hayırlı, uğurlu olsun dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğliye kazandırılacak Bilgehanenin Temel Atma Törenine katılarak Emirgazi ve Karapınar'da vatandaşlarla buluştu.

Erdeğlideki temel atma töreninde konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Büyükşehir Belediyesi ile Ereğli Belediyesi el ele verince Ereğlide çok güzel şeyler olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Şimdiden Ereğlimize hayırlı, uğurlu olsun. Ereğlide sizinle birlikte yol yürümek bizim için şeref olacak. İnşallah Ereğlinin geleceği, istikbali için; huzur şehri Ereğli olabilmesi için sizinle, arzu ettiğimiz uyumu huzurla yaşama ve nihayetinde Ereğlimizi tertemiz pırıl pırıl Konyanın en güzel köşelerinden biri yapma gayretimiz var dedi.

EREĞLİNİN MENFAATİNE NE VARSA ALTINA İMZA ATARIM

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2014 Büyükşehir Yasasından bu yana Ereğlide önemli işler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Ereğli, merkezin dışındaki en büyük ilçemiz. Gün gelip bir yer il olacaksa Ereğlinin il olması için en başta ben sizinle beraber hareket ederim. Biz bunu bir ayrılık olarak görmeyiz. Ereğlililer neden mutluysa biz ondan mutlu oluruz. Ereğlinin menfaatine ne varsa Uğur İbrahim Altay, onun altına imza atar ifadelerini kullandı.

GÜNCEL BEDELLE YAKLAŞIK 250 MİLYON LİRALIK BİR YATIRIM GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Bilgehanelerin gençler için artık bir marka haline dönüştüğünü dile getiren Başkan Altay, şöyle devam etti:
Hep söylediğimiz bir şey var; üçlü olsun, güçlü olsun diye. Aslında bunun en güzel örneğini burada görüyoruz. Burası Adalet Bakanlığına ait bir binaydı. Hükümetimiz tarafından Ereğli Belediyemize devredildi. Üçlünün birinci ayağı görevini yaptı. İkinci ayak, Ereğli Belediyemiz, o da bu hizmeti vermek için Büyükşehir Belediyemize devretti. Biz de güncel bedelle yaklaşık 250 milyon liralık bir yatırım gerçekleştiriyoruz. İnşallah çocuklarımızın yarınlarına imza atacakları, sosyal ve kültürel etkinlikleri içinde barındıran 6 bin 100 metrekarelik inşaat alanımızla dersliklerimiz, kütüphanemiz, konferans salonumuz; ayrıca KOSKİnin hizmetlerini daha iyi yapabilmesi için Ereğli Belediyesinin hemen yanında bir hizmet alanıyla birlikte bütüncül bir çözüm üreteceğimiz bir inşaatın hep birlikte temelini atıyoruz. İnşallah en kısa sürede tamamlayarak Ereğlimize kazandırmış olacağız. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.

CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMASI VE MİLLET BAHÇESİ AÇILACAK

Cuma günü Ereğlide Ticaret Bakanı Ömer Bolatın katılımıyla birtakım açılışlar gerçekleştireceklerini de aktaran Başkan Altay, İnşallah sizin evladınız Ticaret Bakanımız Sayın Ömer Bolatın katılımıyla meydanda hem cephe iyileştirmemizin açılışını hem de Millet Bahçemizin açılışını hep birlikte yapmayı arzu ediyoruz. Sonrasında Salı günü inşallah Büyükşehir Belediyemizin yatırımı olan Kamyon Garajının da temelini atarak bu dönemdeki işlerimizi tamamlamış olacağız. Sadece 3 günde Büyükşehir Belediyemizin Ereğliye kazandırdığı yatırımın toplam tutarı 650 milyon lirayı bulmuş olacak. Hayırlı, uğurlu olsun dedi.

EREĞLİYE TOPLAMDA GÜNCEL BEDELLE 2,5 MİLYAR YATIRIM

Başkan Altay, Ereğlinin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli hizmetleri ilçeye kazandırdıklarını vurgulayarak, Biz Ereğliye hiç heybemiz boş gelmedik. KOSKİmiz ilçe ve mahallelere 52 kilometre kanalizasyon, 86 kilometre içme suyu hattı gerçekleştirdi. Yine Fen İşlerimiz 65,5 kilometre mahalle yolunu, 51 ton sıcak asfaltı, 449 bin metrekare parkeyi Ereğlimize kazandırdık. Mayıs seçimlerinden önce gelerek, merkez dışında yaptığımız iki yarı olimpik yüzme havuzundan biri olan Ereğli Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun açılışını gerçekleştirmiştik. Geçtiğimiz hafta geldiğimizde 8 okulumuzun suni çim sahasını açtık. Kamyon Garajımızın ihalesini gerçekleştiriyoruz. Tarihi Kent Meydanının cephe sağlıklaştırmasını da gerçekleştirmiş olacağız. Böylece Büyükşehir Belediyesi olarak Ereğliye güncel bedelle 2,5 milyar liralık yatırım gerçekleştirmiş olduk. Hayırlı, uğurlu olsun değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Altay, 17 Mart Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın katılımıyla gerçekleşecek Konya Mitingine tüm Ereğlilileri davet etti.

EREĞLİ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ise, Ereğliye kazandırılacak Bilgehanenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, Öncelikle bu güzel eseri Ereğlimize kazandırmak için gayret gösteren Hüseyin Oprukçu Başkanımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altaya Konyalılar adına, Ereğliler adına teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Biz sadece bugünler için çalışmıyoruz. Biz yarınlarımız için de çalışıyoruz. Ereğli bizim gözbebeğimiz. Ereğli, Konyanın 31 ilçe içerisinde en nadide ilçelerden bir tanesi. Önümüzdeki dönem inşallah Hüseyin Başkanla devam ettiğimizde, Uğur Başkanla devam ettiğimizde Ereğli hak ettiği hizmeti çok daha güçlü bir şekilde alacak. Bu güzel yatırımın, Bilgehanenin şimdiden Ereğlili hemşerilerimize hayırlı olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum dedi.

Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğliye kazandırılacak Bilgehane ve hizmet binasının temeli atıldı.

Programa; AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Yıldırım ile Necati Sametoğlu, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Erol ve MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz da katıldı.

BAŞKAN ALTAY EMİRGAZİDE VATANDAŞLARLA VE ESNAFLA BULUŞTU

Daha sonra Emirgazi ilçesine geçerek vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Altay, Seçim Koordinasyon Merkezini de ziyaret etti.

Burada Başkan Altaya AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Necati Sametoğlu, Emirgazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Nurişen Koçak, AK Parti Emirgazi İlçe Başkanı Uğur Çanakçı, MHP Emirgazi İlçe Başkanı Mehmet Tanrıverdi eşlik etti.

BAŞKAN ALTAY MEKE SANAYİ SİTESİNİ ZİYARET ETTİ

Ardından Karapınarda esnafla buluşan Başkan Altay, Büyükşehir tarafından asfalt ve altyapısı yapılan Meke Sanayi Sitesini de ziyaret etti. Her zaman üreticinin ve esnafın yanında olduklarını vurgulayan Başkan Altaya burada da Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Cumhur İttifakı Karapınar Belediye Başkan Adayı İbrahim Önal, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin ve MHP İlçe Başkanı Ercan Alp eşlik etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 11759

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
YORUMSUZ
YORUMSUZ