Kapat !
Altay 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı

Altay 103'üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı

BAŞKAN ALTAY: “İSTİKLaL MARŞIMIZ BİRLİK VE BERABERLİK RUHUMUZUN EN GÜÇLÜ İFADESİDİR”

Altay 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı
2024-03-12 13:08:50

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İstiklal Marşı'nın kabulünün 103'üncü yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, İstiklal Marşımız sadece bağımsızlık mücadelemizin değil, aynı zamanda eşsiz birlik ve beraberlik ruhumuzun da en güçlü ifadesidir dedi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İstiklal Marşının kabulünün 103üncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Altayın mesajı şu şekilde:
Bugün, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün sembolü İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 103üncü yıl dönümünün gurur ve heyecanını yaşıyoruz.
12 Mart 1921 tarihi, milletimizin Kurtuluş Savaşında yazdığı destanın satırlara işlendiği tarihi bir gündür. Bu tarih aynı zamanda zincirlerini kıran bir milletin, var oluş mücadelesinin en kritik anında dünyaya haykırdığı bağımsızlık manifestosunun tescillendiği gündür.
İstiklal Marşı, yalnızca bir zafer şiiri değil, aynı zamanda milletimizin ebedi azim ve kararlılığının mührüdür. Sadece bağımsızlık mücadelemizin değil, aynı zamanda eşsiz birlik ve beraberlik ruhumuzun da en güçlü ifadesidir.
Milli bilincimizin ve vatan sevgimizin ebedi meşalesi olan İstiklal Marşı'mız, her zorlukta yolumuzu aydınlatacak en parlak ışıktır.
Bu nedenle İstiklal Marşımızın taşıdığı ruhu bizden sonraki nesillere taşımak, en asli vazifelerimizden biridir.
Bu anlamlı gün vesilesiyle, başta milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere; vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz bir minnet ve saygıyla anıyor, onların mücadelesini yüreklerimizde yaşatıyoruz.
Merhum şairimiz Mehmet Akifin de dediği gibi Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 21380

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
HALİL KAYA KURSİYERLERE AŞILAMAYI ÖĞRETİYOR
HALİL KAYA KURSİYERLERE AŞILAMAYI ÖĞRETİYOR
KÖKSAL FİLORİNALI: CHP ROZETİ ÇIKARILMAMALI
KÖKSAL FİLORİNALI: CHP ROZETİ ÇIKARILMAMALI