intro

Kapat !
ALİ KARAMANOĞLU: KATILIM MÜKEMMELDİ

ALİ KARAMANOĞLU: KATILIM MÜKEMMELDİ

Dr. Babüroğlu Ereğli’de Konferans verdi.

ALİ KARAMANOĞLU: KATILIM MÜKEMMELDİ
2022-12-06 00:05:00

Emekli Tuğgeneral, İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Naim Babüroğlu, ADD Ereğli Şubesi'ni Kültür Merkezi'nde düzenlediği "Atatürk ve Cumhuriyet" konulu konferansta konuştu.

Son dönemde Atatürk ile ilgili yaptığı araştırmalar ve yazdığı kitaplarla tanınan Babüroğlu'nun konferansına yoğun katılım oldu. Konferans öncesi konuşan ADD Ereğli Şube Başkanı Ali Karamanoglu , Babüroğlu'nu dinleyicilere tanıtarak, etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

Yaklaşık iki saat süren konfransta Babüroğlu, Atatürk'ü hayatından kesitlerle anlattı. Asker, devlet başkanı, insan Atatürk'e ilişkin tarihi olayları duygusal bir aktarımla anlatan Babüroğlu'nun, "Peki Atatürk nedir derseniz, Atatürk akıldır, Atatürk bilimdir, Atatürk tam bağımsızlıktır, Atatürk anti emperyalizmi., Atatürk en çok da umuttur, umut. İşte bu yüzden tarihin kıskandığı liderdir Atatürk" sözleri salonda bulunanlardan büyük alkış aldı. Babüroğlu, hastalık ve ölümüne ilişkin konuşurken de Atatürk'ün Fransızca'dan çevirdiği, çocukluk arkadaşı ve yaveri Salih Bozok'a gönderdiği 18 Ekim 1914 tarihli mektubunda yer alan şiiri de paylaştı. Salonda duygu yoğunluğu oluşturan şiir şöyle:

"Hayat kısadır,

Biraz hayal

Biraz aşk

Ve sonra Allahaısmarladık

Hayat boştur,

Biraz hüzün

Biraz ümit

Ve sonra Allahaısmarladık"

Konuşmasını bitirirken dinleyicilere teşekkür eden Dr. Babüroğlu'na ADD Şube Başkanı Karamanoğlu çiçek sundu. Dr. Babüroğlu konferans sonrası kitaplarını imzaladığı Ereğlililerle fotoğraf da çektirdi

#ADDEREĞLİ

#ALİKARAMANOĞLU

#NAİMBABÜROĞLU

ALİ KARAMANOĞLU: KATILIM MÜKEMMELDİ
ALİ KARAMANOĞLU: KATILIM MÜKEMMELDİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 51434

Kullanıcı Adı

  • Behzad
    6 Aralık 2022 Salı

    İlgiyle dinledim bu tür etkinlikleri yaşatan sunan atatürkçü düşünce derneğine teşekkür ederiz…


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ak Partililinin Gündeme Taşıdığı Sorunu Ak Partililer Kaldıramadı
Ak Partililinin Gündeme Taşıdığı Sorunu Ak Partililer Kaldıramadı
EREĞLİ’NİN TEK KADIN KASABI
EREĞLİ’NİN TEK KADIN KASABI