İSRAİL ZULMÜNÜ KONUŞTULAR

İSRAİL ZULMÜNÜ KONUŞTULAR

İLÇE ŞEHİR KONFERANSLARI#39NDA İSRAİL ZULMÜ KONUŞULDU

 İSRAİL ZULMÜNÜ KONUŞTULAR
2024-01-30 15:16:46

Konya Büyükşehir Belediyesi, Şehir Konferansları kapsamında Ocak ayı boyunca sevilen isimleri ilçelerde Konyalılarla buluşturdu. Etkinliklerin Ocak ayı son haftasında Bekir Develi Doğanhisar ve Hüyükte, Merve Gülcemal Karapınar ve Ereğlide, Mustafa Karataş ise Güneysınır ve Çumrada vatandaşlarla bir araya geldi. Yazarlar, konuşmalarında İsrailin Filistinde yaptığı zulme dikkat çekerek, boykotun ve desteğin kesintisiz devam etmesi gerektiğini, İsrailin yaptığı katliamın bedelini mutlaka ödeyeceğini ifade ettiler. İlçe Şehir Konferansları, Şubat ayında da devam edecek.


Konya Büyükşehir Belediyesinin ilçelerde düzenlediği Şehir Konferansları Ocak ayında olduğu gibi Şubat ayında da devam edecek.

Konya Büyükşehir Belediyesinin kültür ve sanat faaliyetleri kapsamında ilçelerde düzenlediği Şehir Konferanslarının Ocak ayı etkinliklerinin son haftasında Doğanhisar ve Hüyükte vatandaşlarla buluşan Bekir Develi, Kudüs Bizim Neyimiz Olur? başlığında konuştu. Boykotun önemine dikkati çeken ve Gazzeye destek için boykot edilen ürünlerinin yer aldığı bir kitapçık oluşturduklarını ifade eden Develi, Ben ne yapabilirim, benim yaptığımdan ne olur demeyin. Hepimizin yapabileceği çok güzel şeyler var diye konuştu.

Şehir Konferanslarının Ocak ayı son haftasının bir diğer konuğu olan Merve Gülcemal de Daimi Gündemimiz Kudüs başlığıyla Karapınar ve Ereğlide vatandaşlarla buluştu.

Gülcemal, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne aylardır sürdürdüğü saldırılarda öldürülen Filistinlilerin sayısının 25 bin 105'e, yaralı sayısı 62 bin 681'e çıktığına ve bu sayının her geçen dakika arttığına dikkati çekerek, bu duruma alışılmaması gerektiğini, herkesin elinden geldiğince verdiği desteği sürdürmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

Çumra ve Güneysınırda vatandaşlarla bir araya gelen Mustafa Karataş ise, Diriliş Yolunda Kudüs başlığında dinleyicilere seslendi. Karataş, Konya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği konferanslar sayesinde hemen hemen Konya'nın bütün ilçelerini dolaşmış olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

İSRAİLİN ZULMÜ FİRAVUNLARI GEÇTİ

Gazzede yaşanan insanlık utancına değinen Karataş, şöyle devam etti:

Bir çocuk yemek kuyruğuna giriyor. Gazeli bir çocuk, aç susuz günlerdir tasını dolduramıyor ve evine geri dönüyor. Evine boş giderken diyor ki; ‘ölüm daha merhametli dünya hayatından. Bunu söyleten dünya büyük bir belaya ve musibete hazır olsun. Bu karşılıksız kalmaz. Amerika'nın da İsrail'in de sonu yakındır. Bu zulmü dünya, Firavun zamanında bile görmedi. Firavun Musa'lar çıkacak, tahtını sallayacak saltanatını elinden alacak diyen kahinlerin sözlerinden hareketle erkek çocukları öldürdü. Daha sonra bir yıl dokunmadı, bir yıl öldürdü. Kızlara hiç dokunmadı ama bugün Gazze'de İsrail, erkek, kız, bebek, hasta ayırt etmeden hepsini öldürüyor ve elinden gelse tamamını öldürecek. Firavunları da geçti zulümde ve bu Gayretullaha dokunur. Bu cezasız kalmaz, zalimin cezası mutlaka gelir. Allah'ın yasası değişmez, zalime mutlaka dünyada cezası verilir ve hep beraber İsrail'in yok oluşunu göreceğiz.

OCAK AYI İLÇE ŞEHİR KONFERANSLARI DOLU DOLU GEÇTİ

Konya Büyükşehir Belediyesi İlçe Şehir Konferanslarının Ocak ayı programları kapsamında Gökhan Müftüoğlu Akşehir, Sıtkı Aslanhan Derbent ve Kadınhanı, Necmettin Nursaçan Bozkır ve Hadim, Saliha Erdim Sarayönü ve Altınekin, Hayati İnanç Cihanbeyli ve Kulu, Dursun Ali Erzincanlı Beyşehir ve Seydişehir, Nurullah Genç Yunak ve Çeltik, Bekir Develi Doğanhisar ve Hüyük, Merve Gülcemal Karapınar ve Ereğli, Mustafa Karataş ise Çumra ve Güneysınırda Konyalılarla buluştu.

İLÇE KONFERANSLARI ŞUBAT AYINDA DA DEVAM EDECEK

Konya Büyükşehir Belediyesinin şehrin kültür hayatına katkı sağlamak için ülkenin tanınmış şair, yazar, akademisyen ve araştırmacılarını ilçelerde Konyalılarla buluşturduğu İlçe Şehir Konferansları, Şubat ayında da devam edecek.

İlçe Şehir Konferanslarının ilki 2 Şubat Cuma günü Kadınhanı İlçesinde Dursun Ali Erzincanlı konferansı ile başlayacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 26312

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ