Kapat !
FRANSIZ TUR OPERATÖRLERİ İLK KEZ GELDİKLERİ KONYA’DAN ÇOK ETKİLENDİ

FRANSIZ TUR OPERATÖRLERİ İLK KEZ GELDİKLERİ KONYA’DAN ÇOK ETKİLENDİ

FRANSIZ TUR OPERATÖRLERİ İLK KEZ GELDİKLERİ KONYA’DAN ÇOK ETKİLEN

 FRANSIZ TUR OPERATÖRLERİ İLK KEZ GELDİKLERİ KONYA’DAN ÇOK ETKİLENDİ
2023-10-17 10:52:27

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları ile Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı ortaklığıyla düzenlediği organizasyonda Konyaya gelen Fransız tur operatörleri, şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezerek Konyayı yakından tanıdı. Üç gün süren gezide Konyadaki kültür hazinesinden çok etkilenen tur operatörleri, herkesi Konyayı görmeye davet etti.


Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin yurt dışında tanıtımına katkı sağlamak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Çatalhöyükle başlayan 10 bin yıllık tarihi, birçok medeniyete ev sahipliği yapması, Selçuklulara 200 yıldan uzun süre başkentlik yapması başta olmak üzere daha pek çok özelliğe sahip olan Konya, turizm potansiyeli açısından Türkiyenin önemli şehirlerinin başında geliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi de şehrin bu kadim değerlerine sahip çıkarak, Konyanın yurt dışında bilinirliğinin artırılması amacıyla önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türk Hava Yolları Paris Müdürlüğü ve Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı (TGA) iş birliği ile yapılan tanıtım organizasyonunda Fransız tur operatörlerine yönelik Konya gezisi gerçekleştirildi.

Türkiyenin Paris Kültür Müşaviri Fatoş Özsoyun da eşlik ettiği Konya gezisinde Fransız tur operatörleri; Büyükşehir Taş Binadaki Konya Dijital Tanıtım Merkezi, Karatay Medresesi, Darül-Mülk Müzesi, Mevlana Müzesi, Konya Panorama Müzesi, Sırcalı Medresede Sema Gösterisi ve Matbah-ı Şerif Sunumu, Tropikal Kelebek Bahçesi, Sille ve Çatalhöyük olmak üzere şehrin tarihi ve turistik mekanlarını yakından gördü.

Üç gün süren organizasyonda Konyada bulunmaktan dolayı memnuniyetlerini ifade eden Fransız tur operatörleri, şehrin tarihi ve turistik anlamda çok büyük bir kültür hazinesine sahip olduğunubelirtti. Konyanın çok misafirperver bir şehir olduğunu ve yemeklerini çok beğendiklerini de ifade eden Fransız misafirler, herkesin Konyayı görmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 51721

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…