Kapat !
BİLGEHANELERDEN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ETÜT SALONU HİZMETİ

BİLGEHANELERDEN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ETÜT SALONU HİZMETİ

BİLGEHANELERDEN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ETÜT SALONU HİZMETİ

 BİLGEHANELERDEN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ETÜT SALONU HİZMETİ
2023-09-07 21:58:12

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hizmet veren Bilgehaneler, şehrin eğitim ve öğretim başlıklarına katkı sağlamaya devam ediyor. Aydınlıkevler Mahallesinde bulunan Sultan Alparslan Bilgehanesi lise ve üniversite öğrencilerine etüt salonuyla ücretsiz hizmet verilecek.


Konya Büyükşehir Belediyesinin eğitim markalarından olan Bilgehaneler, öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

Sayıları şehir merkezi ve ilçelerde 24e ulaşan Bilgehaneler, öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak için örnek bir hizmet daha başlattı.

Aydınlıkevler Mahallesinde Mayıs ayı itibariyle hizmet vermeye başlayan Sultan Alparslan Bilgehanesi, güz döneminde lise ve üniversite öğrencilerine ücretsiz etüt salonu hizmetiyle destek verecek. Etüt salonu, tek oturumda 80 öğrencilik kapasitesiyle lise ve üniversite öğrencilerine uygun ve sessiz bir ortamda tüm gün boyunca ders çalışma imkanı sağlayacak.

Sultan Alparslan Bilgehanesinde güz döneminde ücretsiz etüt salonundan faydalanmak isteyen öğrenciler, başvurularını bilgehane.konya.bel.tr adresinden gerçekleştirebilecek.

BİLGEHANELERE İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Öte yandan Bilgehaneler, güz dönemi kayıtlarında yine kendi rekorunu kırdı. Kayıtlar sistemin açılmasıyla birlikte daha ilk dakikalarda ailelerin yoğun ilgisiyle karşılaşırken; ilk iki günde 10 bin 400 öğrencinin Bilgehaneli olması için başvuru yapıldı.

Anne babalar, güz döneminde çocuklarının okul programlarının aksamayacağı şekilde hafta içi ve hafta sonu seçeneğinden dilediklerine kayıt yaptırabiliyor. Öğrenciler ya hafta içi okul öncesi veya sonrasında, ya da hafta sonu Bilgehane hizmetlerinden yararlanabilecek.

Bilgehanelerle ilk kez bu yaz döneminde tanışan veliler, yaz etkinliklerinden çok memnun kaldıkları için güz döneminde de çocuklarının bu hizmetten yararlanmasını istediklerini ifade ederken; Bilgehanelerin daimi velileri ise, Yaz-kış her dönem Bilgehanelerdeyiz, çocuklarımıza gerçek bir ‘hane gibi oldu diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Bilgehanelerde Güz Dönemi Kayıtları; bilgehane.konya.bel.tr adresi üzerinden 10 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 99530

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ANERDER BAKAN ÖMER BOLAT’I ZİYARET ETTİ
ANERDER BAKAN ÖMER BOLAT’I ZİYARET ETTİ
NEÜ’den Ankara’da “Cumhuriyetin 100. Yılında Geleneksel Türk Sanatları
NEÜ’den Ankara’da “Cumhuriyetin 100. Yılında Geleneksel Türk Sanatları