Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz

Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, düzenlediği basın toplantısında değişim için yola çıktıklarını söyledi.

Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz
2021-12-07 10:42:51

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, düzenlediği basın toplantısında değişim için yola çıktıklarını söyledi.
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, 11-12 Aralık 2021 tarihinde yapılacak olan seçimler öncesi çalışmalarına da ağırlık verdi. "DEĞİŞİMİ KONYADAN BAŞLATIYORUZ " sloganı ile yola çıktıklarını ifade eden Kırkgöz, Konyanın tarımını daha ileriye taşımak ve hizmet etmek için Konya Ziraat Mühendisleri Odası başkanlığına aday olarak Bismillah diyoruz. Konyamızın Mühendisleri olarak, manevi önderimiz Mevlananın kucaklayıcı birleştirici hoşgörüsü yolumuzu aydınlatacak hep birlikte daha güzel yarınlara ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.
Sizler için çıktığımız bu yolda yine sizler için çalışacağız. Sizlerle birlikte meslektaşlarımızın yaşadığı tüm sorunları çözecek, Konya tarımını geleceğe en güzel şekilde taşıyacağız.
Üstüne basarak altını çizerek tekrar tekrar ifade etmek isterim "Değişimi Konyadan başlatıyoruz" sloganımız hedefimizin sadece hantal ve üretkenliğini yitirmiş Konya Ziraat Mühendisleri odasında değişiklik yapmak değil, bilakis tüm Türkiyeye örnek olacak tüm Türkiye de değişimin meşalesini yakacak bir çalışmadır. Odaların bir grubun elinde devlete ateş etme yeri olmadığını, üreterek ve gayret ederek eksik olan noktaları tamamlama makamı olduğunu hatırlatmak isterim.
Sektörümüzün ve Konya tarımının ihtiyaçları doğrultusunda daha aktif, daha şeffaf çalışmalara imza atmak için değişimin olması gerektiğine inanıyoruz. Yönetim sorumluğunu taşıyan Ziraat Mühendislerinin de artık dinamik, genç ve tecrübeli olduğu kadar üretken üyelerine bayrağı devretme zamanının geldiğine, hatta vaktin geçtiğini inanıyoruz. Bu anlamda değişim zamanının geldiğine inanan arkadaşlarımızla birlikte sizlerin desteğiyle gelecek stratejimizi oluşturmak amacındayız.
Ülkemizin neresinde olursa olsun Ziraat Mühendisleri olarak tarihi ve milli bilinçle üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu anlayışla; manevi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra Tarımın başkenti olan Konyada tarım Ziraat Mühendislerinin omuzlarında yarınlara emin adımlarla yürümektedir.
Tüm Türkiyede olduğu gibi elbette Konyada da üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek, mesleki dayanışmayı sağlayarak hizmet etmek öncelikli vazifemizdir. Bu nedenle Konya Ziraat Mühendisleri Odası olarak bir seçim heyecanı yaşıyoruz. İnşallah tüm çalışmalarını şeffaf bir şekilde yürüten, kendisini seçen üyelere hesap veren bir yönetimin kurulacağı bir seçime giriyoruz dedi.
Toplantının sonunda kendisi hakkında da bilgi veren Kırkgöz, 2009 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde Mühendisliğe ilk adımı attım.2013 yılında mezuniyetim ile birlikte tohum sektöründe faaliyet gösteren firmalarda 2015 yılına kadar ıslah ve tohum üretimi üzerine çalışmalar yaptım. Müteakibine üç Ziraat Mühendisi arkadaşımla kurucusu olduğumuz SANCAK TOHUMCULUK Ltd. Şti. de, ülke ekonomisinin ve cari açığın sebebi olan sektörün kanayan yarası sertifikalı tohum üretimine milli vazife bilinci ile başladım. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesinde 2015 yılında Bitki ıslahı üzerine yüksek lisansımı bitirerek yerli ıslaha başladım, yerli çeşit geliştirme çalışmalarına ekibimle birlikte devam etmekteyim. Zira bizlere emanet edilen makamlar, amaç değil hizmet etmek için birer araçtır. Belli kesimlerin ve belli kişilerin değil; bütün üyelerin özlük haklarından çalışma şartlarına kadar tüm sorunlarına çözüm bulma yeridir.
Desteğinizi esirgemeyeceğinize inanıyor, sizleri saygı, hürmet ve muhabbet ile selamlıyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 53433

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Op. Dr. Durdane Güner Kara: Sağlıklı yaşam anne karnında başlıyor
Op. Dr. Durdane Güner Kara: Sağlıklı yaşam anne karnında başlıyor
Uzm. Dr. Zafer Yılmaz ERTÜRK, Çocuk kışın daha sık hastalanır
Uzm. Dr. Zafer Yılmaz ERTÜRK, Çocuk kışın daha sık hastalanır