intro

Kapat !
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Konya’da

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Konya’da

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun ve Akşener’in Yardımıyla Anayasaya Karşı Bir Komplo Kurmaktadır

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Konya’da
2022-11-09 18:23:33

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ kurmaylarıyla birlikte Konyaya geldi. Kalabalık bir konvoyla şehre giren Özdağ basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında Özdağ, şunları söyledi:
‘Anayasaya göre Haziran 2023te yapılması gereken seçimlerin, nisan- mayıs aylarında gerçekleşmesi, 14 Mayısın bir tarih olarak seçilmesi konusu iktidar tarafından gündeme getiriliyor ancak neden haziran ayında yapılması gerekirken seçimleri bir ay veya bir buçuk ay önceye alınması düşünülüyor ki. Bunun nedeni gayet açıktır.dedi.
Erdoğan, Kılıçdaroğlunun ve Akşenerin Yardımıyla Anayasaya Karşı Bir Komplo Kurmaktadır
‘Erdoğan, anayasaya Kılıçdaroğlunun ve Akşenerin yardımıyla anayasaya karşı bir komplo kurmaktadır. Durum çok açık ve nettir.Şimdi bu noktada erken genel seçim olması için 360 oya ihtiyaç var Ak Partinin, Büyük Birlik Partisinin ve Milliyetçi Hareket Partisinin oyları buna yetmiyor ama İyi Parti genel başkan danışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, bir süre önce yapmış olduğu açıklamada İyi Partinin Erdoğan mağdur olmasın, mağduru oynamasın diye bu erken seçim teklifine evet, biz de evet diyoruz. Mecliste de destekleyeceğiz dedi. İyi Partinin desteğini açıkladı. Aynı desteği daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu da açıkladı. Anayasa çok açık arkadaşlar iki defa Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişi, anayasa üçüncü kez Cumhurbaşkanlığını yasaklıyor diye niye mağdur olsun. diye konuştu.
Zafer Partisi Olarak %7nin Arkasına Saklanmaya İhtiyacımız Yok
‘Bu seçim yasasına baktığımız zaman gördüğümüz şey şu. Artık seçim hâkimleri en kıdemli hâkim değil de iktidarın atadığı hâkimler olacak. Niye böyle bir yasanın uygulanmasına imkân veriyorsunuz? Madem erken genel seçime evet diyorsunuz, deyin ki ancak martta olursa deriz erken genel seçim o zaman eski yasa uygulanacak. Seçim güvenliği daha yüksek olacak bir, iki %10 barajı geçerli olacak. Tamam, bakın biz Zafer Partisi olarak %10 barajı geçeri olsun diyoruz. Hiçbir çekincemiz yok. %7nin arkasına saklanmaya ihtiyacımız da yok bizim parti olarak ama bir başka şey daha var. İktidar da bunu engellemek için yasayı değiştirdi. İttifak %10u aldığı zaman, ittifak içindeki bir parti %10un altında da alsa meclise giriyor. İyi Parti öyle girdi ama yeni yasada ittifak içindeki partilerin tek tek %7nin üzerinde olması gerekiyor. Hükümet bunu Saadeti, Geleceki, Devayı oy gitmesini engellemek için ortaya çıkarttı. Şimdi soruyorum Kemal Beye Meral Hanıma, neden böyle bir yasanın uygulanmasına izin verecek şekilde erken genel seçime evet diyorsunuz? diye sordu.
Öcalanın Statüsünün Değişmesini Kapsayan Yeni Bir Açılım Süreci
‘Bugün üzerinde duracağım ikinci husus son günlerde Ak Parti ile HDP arasında yapılan görüşmeler. İlginç şeyler oluyor, önce HDPyi bu anayasa mahkemesine kapatması için götürüyorlar sonra bu HDP ye gidip birlikte anayasayı değiştirelim diyorlar. Mesele aslında anayasa değiştirilmesinin çok ötesinde, yeni bir PKK açılımı başlatılacak arkadaşlar bir süreden beri bunun çalışmaları sürdürülüyor.Bu bir asla anayasa değişikliği meselesi değil Abdullah Öcalanın sahaya indiği onun da statüsünün değişmesini kapsayan yeni bir açılım süreci. Bu konuda değişik kişilere, değişik kurumlara, değişik görevler verilmiş, bu çok net gözüküyor. Doğu Perinçekin PKKlılara ‘Gelin, tövbe edin, bize katılın. şeklinde yapmış olduğu çağrı tesadüf değil. ‘ifadesinde bulundu.

‘Ak Partinin eski yeni birçok milletvekilinin HDP ziyaretini çok olumlu ve alkışlayarak desteklemeleri tesadüf değil. Orhan Miroğlunun HDPye ‘Bakın, bu tarihi bir fırsat. diye çağrıda bulunması tesadüf değil. Devlet Bahçelinin dün grup toplantısında HDP ile görüşmeyi normal kabul etmesi tesadüf değil. Herkes, ‘açılım sürecinde altını çizerek söylüyorum, ‘yeni açılım sürecinde kendisine verilen görevi yerine getiriyor. Önümüzdeki günlerde değişik argümanlarla kimlerin açılımı savunduğunu bütün Türkiye ve dünya görecek.dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 50837

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN ÖĞRENCİLERE GEZİ MÜJDESİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN ÖĞRENCİLERE GEZİ MÜJDESİ
ZÜBEYİR DURSUN: YAĞAN KAR TİCARETİNİZE BEREKET GETİRSİN
ZÜBEYİR DURSUN: YAĞAN KAR TİCARETİNİZE BEREKET GETİRSİN