YIRTILSIN GÖZLERDEKİ GAFLETTEN PERDE

YIRTILSIN GÖZLERDEKİ GAFLETTEN PERDE

Hakikat Nerede

YIRTILSIN GÖZLERDEKİ GAFLETTEN PERDE

Gökmen Uçak

2021-12-24 10:22:39


YIRTILSIN GÖZLERDEKİ GAFLETTEN PERDE

Gafil, hangi üç asır, hangi on asır

Tuna ezelden Türk diyarıdır.

Bilinen tarihler söylememiş bunu

Kalkıyor örtüler, örtülen doğacak,

Dinleyin sesini doğan tarihin,

Aydınlıkta karaltı, karartıda şafak

Yalan tarihi gömüp, doğru tarihe gidin.

Asya'nın ortasında Oğuz oğulları,

Avrupa'nın Alplerinde Oğuz torunları

Doğudan çıkan biz, Batıdan yine biz

Nerde olsa, ne olsa kendimizi biliriz

Türk sadece bir milletin adı değil,

Türk bütün adamların birliğidir.

Ey birbirine diş bileyen yığınlar,

Ey yığın yığın insan gafletleri

Yırtılsın gözlerdeki gafletten perde,

Dünya o zaman görecek hakikat nerede,

Hakikat nerede?

Mustafa Kemal Atatürk

Necip Türk Milletinin kıymetli ve basiretli lideri Atatürkün yazdığı bu şiir çok kıymetlidir. Tıpkı yaptığı ve Türk Milletine armağan ettiği her güzellik gibi. Şiir sadece lirik duygularla yazılmış bir şiir değildir. Şiirde Türk İslam birliğine ve Türkün dünya hâkimiyetine dikkat çekilmiştir. Türkün her daim dünyada hâkim millet olduğunu ve bu hâkimiyetin her zaman devam ettiğini bu şiirinde belirtmiştir. Türk devlet aklının her dönem dünyada hüküm sürdüğünü tüm dünyaya bu şiiriyle bildirmiştir. Aslında dünya ile birlikte asıl bilmesi gerekenin Trük milletinin fertleri olduğu ortadadır. Türk Milleti Atatürkün bu şiirini iyi analiz edip kurulacak olan Türk İslam birliğinin temellerini atmak, için gerekli çabayı göstermelidir. Ve bu Allahın vaadidir. Allah Nur Suresi 55. ayetinde şöyle buyurur: Allah, içinizden iman edenlere ve salih amellerde bulunanlara va'detmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl 'güç ve iktidar sahibi' kıldıysa, onları da yeryüzünde 'güç ve iktidar sahibi' kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir. İşte Atatürkün şiirinde de belirttiği gibi bu hakikattir. Ve elbet Allahın izni ile gerçekleşecektir. Türk Milleti ki özellikle Türk gençliği bunun farkında olmalıdır. Türk tarihi konusunda bilinçlenmelidir. Ve her konuda kendini yetiştirmelidir. Ve bu hakikat için çabasını göstermelidir. Atatürk bir GÖKBÖRÜdür. Topluma liderlik etmiştir. Tarihi süreçte Gökbörü yani lider kurt çok nadir çıkar. Ne mutludur ki bu devrin Gökbörüsü de yine bizden Necip Türk Milletinin içinden çıkacak ve tüm dünyaya İslamı ve Türkün dünya nizamını hâkim edecektir. İşte o zaman dünya huzur nedir, rahat nedir, mutluluk nedir görecek. İşte şiirde bu hakikate dikkat çekilmiştir. Ne mutlu Türküm diyene.

Gökmen UÇAK

Psikolojik Danışman-Yazar

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 75277

Kullanıcı Adı

  • Mormenekse2021
    24 Aralık 2021 Cuma

    Allah razı olsun olsun çok kıymetli konuya değindiniz. bu gerçekleri tv’lerde görmek mümkün değil. bu güzel müjde neden gizleniyor anlamak mümkün değil. allah bir an önce islam birliği’ni kursun inşaallah.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bir günde iki şehit acısı yaşadılar
Bir günde iki şehit acısı yaşadılar
VATANDAŞ KOSKİ’NİN ARIZA VE KESİNTİLERİNDEN ANLIK HABERDAR OLACAK
VATANDAŞ KOSKİ’NİN ARIZA VE KESİNTİLERİNDEN ANLIK HABERDAR OLACAK