YALÇIN BOZKIR ŞOFÖRLERE SICAK HAVADA DİKKATLİ OLMALARINI SÖYLEDİ

YALÇIN BOZKIR ŞOFÖRLERE SICAK HAVADA DİKKATLİ OLMALARINI SÖYLEDİ

ARAÇLARDA BULUNAN DEZENFEKTAN, KOLONYA VE ALKOL TÜRÜNE DİKKAT

YALÇIN BOZKIR ŞOFÖRLERE SICAK HAVADA DİKKATLİ OLMALARINI SÖYLEDİ
2020-05-20 09:04:35

Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yalçın Bozkır, havaların ısınması ile birlikte araçlarda bulunan dezenfektan, kolonya ve alkol gibi malzemelerin yanıcı özelliği olduğunu ve üzücü olayların yaşanmaması için bu malzemelerin kapalı alanlarda tutulması gerektiğini bildirildi.

Bozkır, son günlerde hava sıcaklığının da artması sebebiyle araçlarda bulunan dezenfektan, kolonya ve alkol gibi malzemelerin yanıcı özelliği olduğunu ve üzücü olayların yaşanmaması için uyarıların dikkate alınmasını istedi.

Başkan Yalçın Bozkır açıklamasında Ülkemizin ve bölgemizin bulaşıcı hastalıklarla mücadele ettiği günümüzde tüm vatandaşlarımızın en çok kullandığı malzemeler dezenfektan, kolonya ve alkol. Bunların her birisi yanıcı ve parlayıcı madde içermektedir. Bu maddeleri araç içerisinde taşıyorsak ki taşıyoruz. Evimiz de aracımız da ve iş yerimiz de birer adet bulunduruyoruz. Havaların da ısınması ile aracımızda bulundurduğumuz dezenfektan, kolonya ve alkol açık ortamda ve direk güneş alan bir bölgede ise parlama, patlama ve yanma meydana gelebilir. Bu amaçla bu malzemelerin kapalı olan bir bölgede muhafaza edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde araç yangınları ile karşı karşıya kalabiliriz. Üzücü durumların meydana gelmemesi için lütfen Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak yaptığımız bu çağrıyı dikkate alın dedi.
Bahri Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 46414

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Özel Simya öğrencileri çevreyi tanıyor
Özel Simya öğrencileri çevreyi tanıyor
Hamza Yerlikaya Spor  Lisesi’nden ‘gel’ çağrısı   
Hamza Yerlikaya Spor Lisesi’nden ‘gel’ çağrısı