intro

Kapat !
VEYSEL GÖNÜLAL KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

VEYSEL GÖNÜLAL KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Ereğli CHP İlçe başkanı Gönülal’ın 29 Ekim Mesajı

VEYSEL GÖNÜLAL KUTLAMA MESAJI YAYINLADI
2022-10-28 17:46:37

Cumhuriyet; yokluk içerisindeki milletin, Kurtuluş Savaşında verdiği üstün fedakârlıklar sonucu kazanılmış bir zaferdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde bağımsızlık mücadelesi veren ve tam bağımsız Türkiyenin kurulmasının simgesi olan Cumhuriyetimiz 99 yaşında. Dünya tarihinde bağımsızlığı uğruna mücadele vererek millet egemenliğine dayalı bir devlet kuran Gazi Meclise sahip tek ülke Türkiyedir. Ve bizler bunun onur ve gururunu yaşamaya devam ediyoruz. İçerde egemenliğimizin, dışarıda bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyet değerlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıyız.

Cumhuriyet, bir günde kurulmadı. Çanakkale ruhuyla başlayan mücadelemiz, 4 Eylül 1919da Sivas Kongresiyle yol haritasını belirledi. 23 Nisan 1920de Ankarada TBMMnin açılmasıyla ete kemiğe büründü. Destan ise 9 Eylül 1922de İzmirde yazıldı ve 29 Ekim 1923te Cumhuriyetin ilanı ile millet o egemenliğini hakim kılan Cumhuriyet ilan edildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Cumhuriyet en büyük bayramımızdır. Ve bu bayram, onurlu bir halkın ulusal birlik ve beraberliğinin ürünüdür sözleri Cumhuriyetin özünü aktarmıştır. Cumhuriyete ve devrimlere sahip çıkmak hepimizin görevidir. Birliğimizin ve dirliğimizin özü budur.

Bu vesileyle Cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Cumhuriyet Halk Partisi

Ereğli İlçe Başkanı

Veysel Gönülal

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 42094

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ