Bilal info

Kapat !
VEYSEL GÖNÜLAL: ESNAFIMIZI AYAĞA KALDIRACAĞIZ

VEYSEL GÖNÜLAL: ESNAFIMIZI AYAĞA KALDIRACAĞIZ

CHP Ereğli ilçe başkanı Gönülal, sahada yerini aldı…

VEYSEL GÖNÜLAL: ESNAFIMIZI AYAĞA KALDIRACAĞIZ
2022-06-19 11:15:35
İzlenme : 201

CHP Genel Merkezi tarafından organize edilen saha çalışmasına Ereğliden destek veren CHP Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal, İktidara geldiğimizde ilk bir hafta içerisinde esnafımızın bankalardan, esnaf kefaletten çektiği kredilerin faizlerini sıfırlayacağız. Esnaf devletin ana omurgasıdır. Küçük esnafı bitirmeye çalışmaktan vazgeçin. Esnaf yoksa sokakta yaşam yok. İktidarımızda esnafı ayağa kaldıracağız, Türkiye ayağa kalkacak dedi.

30 BİN ESNAF İFLAS ETTİ

Hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon nedeniyle esnafın iş hacminin düştüğünü ifade ederek sözlerine başlayan Gönülal, Esnaf ekonomik hayatın ve sosyal yaşamın olmazsa olmazıdır. Yıllardır üvey evlat muamelesi gören esnafımızın sorunları görmezden gelindi. Genel merkezimiz tarafından organize edilen saha çalışmasında yer alan partililerimizden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, 2022nin sadece ilk üç ayında 30 bin esnaf iflas ettiğini öğrendik. Türkiyenin değişik illerinde sahada yer olan YDK üyemiz Gülsüm Filorinalı, Artan maliyetler, yükselen fiyatlar, vatandaşın düşen satın alma gücü nedeniyle müşteriler azaldı esnafımız zarar üzerine zarar etti. Bugün KOBİlerimizin sıfır faizli krediye ve acilen hibe desteğine ihtiyacı var. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle esnaflarımızdan yaşamlarına son verenler oldu, herkesin yüreği kanadı ama AKP iktidarı yaşanan acıları görmezden geldi diyor,

Biz de diyoruz ki, Sandık gelecek, iktidar değişecek esnafımızın yüzü işte o zaman gülecek. Söz veriyoruz; iktidara geldiğimizde ilk bir hafta içerisinde esnafımızın bankalardan, esnaf kefaletten çektiği kredilerin faizlerini sıfırlayacağız dedi.

DÖVİZİN YÜKSELMESİNDEN KİM KARLI, KİM MEMNUN?

Yüksek kur, ağır vergiler ve artan girdiler nedeniyle esnafın borç batağına saplandığını ifade eden Gönülal, Esnaf vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor, yüksek enflasyon nedeniyle sattığı malı yerine koyamıyor. Döviz durdurulamaz bir şekilde yükseliyor. Peki bu durumdan kim karlı, kim memnun? Esnaf mı? İşçi mi? Emekli mi? Sadece dolarla sözleşme yapan 5li çete karlı. Ekonomi bakanımız utanmadan ‘Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar kar ediyorlar diyor. Görmüyor musunuz, ekonomik krize dayanamayan esnaf kepenk kapatıyor. Zengini daha zengin, fakiri daha da fakir eden bu düzen ihanet düzenidir. Yüksek kiralar, 4 katına çıkan akaryakıt giderleri, elektrik ve doğalgaza yapılan fahiş zamlar esnafın kapısına kilit vurduruyor. Siftah yapamayan esnafın ahı var üzerinizde, ilk seçimlerde gideceksiniz dedi.

İŞSİZLER ORDUSU HER GÜN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR!

CHPnin esnafın sorunlarına eğildiğini, yaşanılan sıkıntılara ilişkin çözüm önerilerini sürekli olarak dile getirdiğini vurgulayan Gönülal, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu esnafın yaşadığı sıkıntıları, sorunları aşmak için yoğun mesai yapıyor. Çözüm önerilerini yorulmadan dile getiriyor. İktidarı bir kez de Ereğliden uyarıyoruz; küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyüme ve istihdamın arttırılmasında ekonomilerde büyük önem taşır. Eğer esnafımıza destek olunmazsa, girdi maliyetleri aşağıya çekilmezse işsizliğin azaltılmasında etkili bir rol teşkil eden esnaflarımız da işsizler ordusuna katılamaya devam edecek ve işsizler ordusu her gün büyüyecek. Esnaf devletin ana omurgasıdır. Küçük esnafı bitirmeye çalışmaktan vazgeçin. Esnaf yoksa sokakta yaşam yok. Sevgili esnaf kardeşlerim sorunlarınızı biliyoruz. İktidarımızda esnafı ayağa kaldıracağız, Türkiye ayağa kalkacak dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 47251

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
BİLAL YİĞİT BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim
NEÜ’de Bilimsel Yayıncılık Adına Önemli Eğitim