intro

Kapat !
VEYSEL GÖNÜLAL: EREĞLİ’NİN DOKTOR SORUNU VAR

VEYSEL GÖNÜLAL: EREĞLİ’NİN DOKTOR SORUNU VAR

CHP Ereğli ilçe başkanı Gönülal, devlet hastanesindeki doktor sorununu gündeme taşıdı

VEYSEL GÖNÜLAL: EREĞLİ’NİN DOKTOR SORUNU VAR
2022-05-27 12:46:45

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Ereğli Devlet Hastanesinde doktor açığına dikkat çekerek, kardiyoloji, göz, ortopedi, çocuk, kadın doğum, cildiye gibi branşlarda hekim ihtiyacının acil olarak karşılanması gerektiğini söyledi.

Ereğlinin her geçen gün büyüyen ve gelişen bir şehir olduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Buna bağlı olarak nüfusta sürekli artıyor. Artan nüfusun sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için Ereğli Devlet Hastanesinde hekim açığının tamamen karşılanması gerekiyor. Bizlerin bildiği ve vatandaşlarımızın şikayet gösterdiği kardiyoloji, göz, ortopedi, çocuk, kadın doğum, cildiye gibi branşlarda hekim açığı ciddi oranda hissediliyor. Bu açığın bir an önce giderilmesi ve sağlık noktasında vatandaşların daha kalitesi hizmet almasını bekliyoruz dedi.

DOKTORLAR TEHDİT EDİLİYOR

Şubat ve Mart aylarında sendikalı hekimlerin iş bırakma eylemi yaptıklarını ifade eden Gönülal, Bu eyleme idare destek vermiş sonrasında ise soruşturma yapılmıştır. Eyleme katılan hekimler idari uyarı cezası almıştır. 17-18 Mayıs tarihlerindeki iş bırakma sürecinde ise Hastane yöneticisi tehditvari konuşmalar yaparak iş bırakma eyleminden vazgeçirme politikası gütmüştür. Hatta hızını alamayan Hastahane yöneticisi iş bırakan hekimi doktor odasında diğer meslektaşlarının da şahit olduğu ortamda korkutmaya çalışarak vazgeçirme politikası izlemiştir. Şu bilinmelidir ki, hiçbir bireyin anayasal hakkı engellenemez. Bu TCKnın 118. Maddesinin 1,2 şıklarına göre suçtur. Duyumlarımıza göre Mayıs ayında iş bırakan hekimlere Nisa ayı döner sermayesinde ayrımcılık yapılmıştır. Bu haksız ve hukuksuz uygulamaların gücü nereden alınmaktadır. Sağlık sorunlarının çözümüne katkısı olmayan idarecilerin hekimlerin huzurunu bozmaya hiç bir hakları yoktur diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 35856

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Başkan Oprukçu’dan Deprem Bölgesi’ne Destek İçin Anında Talimat
Başkan Oprukçu’dan Deprem Bölgesi’ne Destek İçin Anında Talimat
Başkan Altay: Tüm Ülkemize Geçmiş Olsun
Başkan Altay: Tüm Ülkemize Geçmiş Olsun