Kapat !
VEYSEL GÖNÜLAL: EREĞLİ DEVLET HASTANESİNİ GÜNDEME ALDI

VEYSEL GÖNÜLAL: EREĞLİ DEVLET HASTANESİNİ GÜNDEME ALDI

.

VEYSEL GÖNÜLAL: EREĞLİ DEVLET HASTANESİNİ GÜNDEME ALDI
2021-09-02 12:04:52

Kayıtlı nüfusu150 bin olan Ereğli, çevre ilçelerden gelen hastalar, mevsimlik işçiler, Suriye ve Afgan göçmenleri de hesap edersek Ereğli Devlet Hastanesi yaklaşık 200 bin nüfusa hizmet vermektedir. Doktor sayısı şehrimiz için yetersiz kalmaktadır.
1990 yıllarda 80 bin nüfusa, Ereğli Sosyal Sigortalar Hastanesi ve Ereğli Devlet Hastanesi ile hizmet vermekteydi. Şimdi bir hastaneyle aynı görevi yapmaya çalışmaktadır.
Konya merkezine geçici görevle doktor gönderilmektedir. Uzman doktorların geçici görevle gönderilmesiyle doktor sayısı azalmaktadır. Bazı poliklinklerde haftalar sonrasına randevu alınabilmektedir.
Bizlerde soruyoruz Covid19 salgını var iken ve vakalar gittikçe artıyor olmasına rağmen hastanede 4 tane Dahiliye uzmanından bir tanesi geçici görevle neden Konya merkeze gönderiliyor?
Ereğli deki hastaların tedavisinde yaşanacak sıkıntılardan sorumlu kim olacak? Hastanede üç doktor kalacak dahiliye uzmanlari için çalışma koşulları çok zor olacak. Normal hastalar çok arttı. Acile gelen hasta sayısı 600-1000 arasında. Covid bölümüne gelen hasta 300 civarında. Normal şartlarda 1 haftalık dahiliye icabı kabus gibi geçiyor, Bu şartlarda bu tempoya dayanmak mümkün değil. 150-200 bin Nüfuslu bir yerden dahiliyeci alıp, ilde görevlendirmek çok mantıklı olmasa gerek. Biraz daha zorlarlarsa istifa edip özele geçmelerine fırsat vermiş olursunuz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 80490

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!