Kapat !
VEYSEL GÖNÜLAL DEVLET HASTANESİNDEKİ SORUNLARA DEĞİNDİ

VEYSEL GÖNÜLAL DEVLET HASTANESİNDEKİ SORUNLARA DEĞİNDİ

CHP Ereğli ilçe başkanı Gönülal, Ereğli Devlet Hastanesinin sorunlarını gündeme taşıdı

VEYSEL GÖNÜLAL DEVLET HASTANESİNDEKİ SORUNLARA DEĞİNDİ
2022-10-14 21:43:01

Ereğli Devlet Hastanesinde, Ereğlili vatandaşlarımızdan gelen şikayetlerde polikliniklere sıra alma ve randevu konusunda büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ettiler. Vatandaşlarımız sabahın erken saatlerinde gitmelerine rağmen sıra almada karşılaştıkları sorunlara neden bir çözüm üretilemiyor? Neden yetersiz kalınıyor? Doktora gözükebilmek için daha ne yapmalıyız diyen vatandaşlarımızın bu sorunlarına ve şikayetlerine neden bir cevap verilmiyor? Ereğli Devlet Hastanesinde, doktor sayısındaki yetersizliği konusunda da yine aynı şikayetler ve sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz. Polikliniklerdeki doktor sayısı yetersizliğinden kaynaklı olarak vatandaşlarımız gözükebilmek için uzun süre beklediklerini ifade ediyor.
Ereğli Devlet Hastanesinde bir diğer eksiklik ise anjiyo ünitesinin olmamasıdır. Buradaki hastalarımız anjiyo ünitesi olmamasından ötürü Konya'ya gitmek mecburiyetinde kalıyorlar. Kalp krizi gibi bir sonuçla karşılaşıldığında anjiyo ünitesi'nin olmamasından dolayı hasta Konya'ya sevk edilmek zorunda kalınıyor. Bu süreçte hastanın durumu ağır olduğunda ne olacak? Bunun önüne geçebilmek için Ereğli Devlet Hastanesine bir anjiyo ünitesi gerekmektedir.
Ayrıca 2021 yılında basında yapılan açıklamada Kalp Sağlığı Merkezi'nin yakın zamanda Ereğli'ye yapılacağı duyurulmuştu. Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen bu konuda atılan adımlar ne durumda? Kalp Sağlığı Merkezi Ereğli'ye yapılacak mı? Ereğlili vatandaşlarımız neden bilgilendirilmiyor?
Bir yıldır kadın doğum, çocuk, ortopedi, göz, kardiyoloji, cildiye, radyoloji branşlarındaki hekim kadrolarında ciddi yetersizlik var. Son atamayla, ortopedi, kadın doğum ve göz uzmanı göreve başladı. Çocuk, kardiyoloji, cildiye, kadın doğum, beyin cerrahisi branşlarında eksiklik devam ediyor. İş bırakma eyleminde bulunan hekimlere uyarı ve tekrarında kınama cezası verildi. Hastalar muayene olamama ve Konya'ya sevk nedeniyle maddi, manevi mağduriyet yaşamaktadırlar.
Sıra alma,randevu, doktor yetersizliği, anjiyo ünitesi, Kalp Sağlık Merkezi gibi konularda Ereğlili vatandaşlarımızın taleplerine göre bizler de Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı olarak sessiz kalmayacağız. Bu konularla ilgili olarak yetkililerin çözüm bulmasını bekliyoruz.
Halkımızın sorunlarını ve şikayetlerini gözeterek, Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı olarak bu konuların takipçisi olmaya devam edeceğiz.
Cumhuriyet Halk Partisi
Ereğli İlçe Başkanı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 32456

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ALTAY YUNAK İTFAİYE MERKEZİ’Nİ AÇTI
ALTAY YUNAK İTFAİYE MERKEZİ’Nİ AÇTI
Özbekistanlı Öğrencilere Necmettin Erbakan Üniversitesi Misafirperverl
Özbekistanlı Öğrencilere Necmettin Erbakan Üniversitesi Misafirperverl