Kapat !
Veysel Gönülal: Devlet Desteği Şart

Veysel Gönülal: Devlet Desteği Şart

CHP Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal çiftçi desteklenmeli dedi

Veysel Gönülal: Devlet Desteği Şart
2021-05-23 19:33:59

Yaşanan kuraklık nedeniyle kıraç alanlardaki buğday ve arpalar yanmaya başlarken, çiftçiler hasat yapılamayacak duruma gelen ekili arazilere hayvanlarını sokmaya başladı. Uzmanlar Mayıs ayı içerisinde de beklenen yağışların düşmemesi durumunda en az 2 milyon ton rekolte kaybı yaşanacağını ifade ediyor.

Kuraklık nedeniyle zor günler geçiren çiftçiye destek verilmesi gerekiyor.

Bilindiği gibi 14 aydır tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 virüsü her kesimi etkilediği gibi çiftçilerimizi de etkiledi.

Ayrıca tarımla uğraşan çiftçilerimizin özellikle kırsal alana ektikleri ekinlerinin maalesef kuraklık nedeniyle yüzde 40 civarında kayba uğrayacağı ifade edilmektedir. Bu nedenle

çiftçilerimizin bu pandemi döneminde sıkıntılarının giderilmesi lazım. Sadece bu da yetmez; hepimiz biliyoruz ki çiftçilerimizin büyük bölümü borç batağında, çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi borçları yeniden yapılandırılmalı, faizleri kaldırılmalı, üç yıla yayılarak anapara hasat döneminde ödenmeli, böyle bir sisteme acilen geçilmelidir.

Cumhuriyet Halk Partisi

Ereğli Ilçe Başkanı

Veysel Gönülal

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 34013

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Necmettin Erbakan Üniversitesi Konferans Düzenledi
Necmettin Erbakan Üniversitesi Konferans Düzenledi
MURAT ÖLÇER: DIŞ GÜÇLER TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNİ İSTEMİYOR
MURAT ÖLÇER: DIŞ GÜÇLER TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNİ İSTEMİYOR