Bilal 1 info

Kapat !
Veysel Gönülal, “Çiftçiye, üreticiye yönelik acil planlama yapılmalı”

Veysel Gönülal, “Çiftçiye, üreticiye yönelik acil planlama yapılmalı”

.

Veysel Gönülal, “Çiftçiye, üreticiye yönelik acil planlama yapılmalı”
2021-11-10 23:36:55

Cumhuriyet Halk Partise Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, çiftçi ve üreticilerin sorunlarını gündeme getirerek, çözüme yönelik adım atılması çağrısında bulundu.
Çiftçinin artan döviz fiyatları karşısında sıkıntı içerisinde olduğuna dikkat çeken Gönülal, iktidar partisinin çiftçiye, üreticiye yönelik acil adım atm
ası gerektiğini, aksi halde çiftçinin dayanacak gücünün kalmadığını söyledi.
Gönülal şu ifadeleri kullandı: Zamları bir kere ötelersiniz, iki kere ötelersiniz ama daha sonra akaryakıtta, doğalgazda olduğu gibi ötelediğiniz zammı vatandaşın omuzlarına yüklersiniz. Çiftçinin ürettiği üründe sorunlar bitmiyor. Hâlbuki ülkemiz, bir zamanlar tarımsal üretimde liderliğe oynuyordu. Ancak bir çok üretimde fiyatlarımız geçen yılla aynı olarak belirleniyor. Yani iktidar, dünyada lider olduğumuz ürünlerde üretim yapanları, üretime küstürmek için elinden geleni yapıyor. Üretilen ürünlerin gerçek değerinde olmaması, çiftçiler açısından üretim planının yapılmamasına neden oldu. Bakın, kışlık ekim dönemindeyiz. Çiftçimizin, üreticimizin desteğe ihtiyacı var dedi.
Aynı politika ile devam edildiği takdirde yakın zamanda çiftçinin ekim işine ara vereceğini söyleyen Gönülal, Bu sene bir çok çiftçi buğday ekemiyor. Çiftçiler kuraklık ve yüksek maliyetlerden dolayı kendisine maliyeti ve zahmeti az ürünlerden ekti. Allah korusun, gelecek sene biz ekmeği daha yüksek fiyatlardan yiyebiliriz. Biliyoruz, artan girdi maliyetlerine artık dayanamıyorsunuz; biliyoruz, borçlarınız nedeniyle traktörünüzden, evinizden hatta tarlanızdan oluyorsunuz, biliyoruz; ekemiyorsunuz, biçemiyorsunuz; biliyoruz, dolar yükseldi, mazot, gübre fiyatları arttı. Üreticiye yönelik acil adım atması gerekiyor dedi.
Bahri Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22363

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Kadınlar kısır kalabilir
Kadınlar kısır kalabilir
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı