ÜMİT ÖZDAĞ: GAZETECİ TOLGA BALCILARI AÇLIK GREVİNDEN VAZGEÇİRDİK

ÜMİT ÖZDAĞ: GAZETECİ TOLGA BALCILARI AÇLIK GREVİNDEN VAZGEÇİRDİK

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Osmaniye Cezaevinde Tutuklu Gazeteci Hasan Tolga Balcılar ile Görüştü

ÜMİT ÖZDAĞ: GAZETECİ TOLGA BALCILARI AÇLIK GREVİNDEN VAZGEÇİRDİK
2022-08-13 07:42:30

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Osmaniye Cezaevinde Tutuklu Gazeteci Hasan Tolga Balcılar ile Görüştü

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Osmaniye cezaevinde tutuklu H. Tolga Balcılar ile görüştü. H. Tolga Balcıların açlık grevini sonlandırdığını açıkladı. Özdağ ayrıca, FETÖ taktiklerinin kullanıldığı bir kumpas süreci olduğunu ve Zafer Partisinin bu konuda kendisinin yanında olduğunu söyledi.


Özdağ, Adalet Bakanlığına başvurarak almış olduğumuz izin neticesinde H. Tolga Balcıları ziyaret ettim. Kendisi ile uzun bir sohbetimiz oldu. Gerçekleştirmekte olduğu açlık grevinin etkisi ile oldukça yorgun olduğunu ancak zihni durumunun net olduğunu, berrak olduğunu gördüm. Kendisi bana kapsamlı olarak olayların nasıl geliştiğini kimlerin bu süreçte nasıl rol oynadığını kimler tarafından tehdit edildiğin, kimler tarafından bu tehditlerin gerçekleştirildiğini tek tek anlattı. ifadesinde bulundu.


‘Bu tutuklamanın kamptan kaçan Afganlarla ilgili olmadığı bir kez daha ortaya çıktı. Osmaniyede önümüzdeki süreçte Devletin bütün yetkili kurullarının ve adaletin araştıracağı bir suç sürecinin olduğu gözüküyor. Burada Tolgaya karşı kurulan bir FETÖ benzeri, FETÖ değil FETÖyü taklit eden bir kumpas süreci olduğu çok açık. Adalet de bunu ortaya çıkaracak. Bu sürece illegal şekilde müdahil olan herkes bir gün Türkiyede hukuk sistemi kurulduğu zaman ki çok uzun zaman geçmeyecek bunun için, bugün yaptıklarından dolayı çok pişman olacak. dedi.

‘TOLGA BALCILAR İLE YAPTIĞIMIZ KONUŞMA SONRASI KENDİSİNİ AÇLIK GREVİNDEN VAZGEÇİRDİK.

‘Tolga Balcılar ile yaptığımız konuşma sonrası kendisini açlık grevinden vazgeçirdik. Ancak bundan sonraki aşama yeni bir mücadele süreci olacak. Hem hukuki hem siyasi anlamda. Zafer Partisi olarak Tolganın arkasında olacağız. Bu konuda Tolgaya yapılanların gerçek nedenini bilerek yanında olacağız. Kurulmaya çalışılan yeni kumpasların da farkında olarak bu mücadeleyi vereceğiz.

‘Ben bir Ergenekon zanlısı olarak FETÖ ile yıllarca mücadele ettim ve sonunda Ergenekon, Balyoz, casusluk vs. kumpasların hepsi tarih çöplüğüne gitti. Kumpasları kuranların hepsi şimdi hapishanede. Osmaniyede bu kumpasları kuranlar da akıllarını başlarına alsınlar ve düşünsünler. Basın özgürlüğüne yaptıkları saldırının gerçek nedeni de Afgan sığınmacılar meselesi olmadığı gibi başka akçeli işler olduğu çok açık görülüyor. ‘diye konuşmasını sonlandırdı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 89463

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor