UĞUR İBRAHİM ALTAYIN PROJESİ YİNE BEĞENİLDİ

UĞUR İBRAHİM ALTAYIN PROJESİ YİNE BEĞENİLDİ

BAŞKAN ALTAY: “GÜLE OYNAYA CAMİYE GEL PROJEMİZ BU YIL DA BAŞARIYLA TAMAMLANDI

UĞUR İBRAHİM ALTAYIN PROJESİ YİNE BEĞENİLDİ
2023-09-03 10:58:11

Konya Büyükşehir Belediyesinin Güle Oynaya Camiye Gel projesi kapsamında 3 Temmuz-21 Ağustos tarihleri arasında başvuru yaptığı camide en az 40 gün sabah namazına gelen 8-9 yaşındaki çocuklar bisikletlerini teslim aldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, projenin bu yılda başarıyla tamamlandığını belirterek, projeye katılan tüm çocuklara, ailelerine ve din görevlilerine teşekkür etti.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde 31 ilçede bisiklet almaya hak eden çocuklara bisikletleri dağıtıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesinin Türkiyenin en önemli gençlik projelerinden birisi olan Güle Oynaya Camiye Gel Projesinin her yıl olduğu gibi bu yıl da Konyalılardan büyük teveccüh gördüğü ifade etti.

Proje ile amaçlarının camilerin çocuk sesleriyle şenlenmesi ve çocuklar da namaz bilincinin oluşturulması olduğunu kaydeden Başkan Altay, Projemiz bu yıl da başarıyla tamamlandı hamdolsun. 31 ilçemizde bisiklet dağıtım işlemleri sona erdi. Başvuru yaptığı camide en az 40 gün boyunca sabah namazına gelerek bisiklet almaya hak kazanan 8 ve 9 yaşındaki yaklaşık 25 bin yavrumuza bisikletlerini teslim ettik. Projeyi hayata geçirdiğimiz 2018 yılından bugüne kadar da 95 bin bisikleti çocuklarımızla buluşturmuş olduk diye konuştu.

Projeye ilgi gösteren ailelere, din görevlilerine ve özellikle camileri neşelendiren çocuklara teşekkür eden Başkan Altay, Dağıtım yerlerine gelemeyen yavrularımız da endişe etmesin. Onlar için de toplu dağıtım yerleri ayrıca SMS yoluyla kendilerine bildirilecek. Projemizin her yıl büyüyerek devam ediyor olması bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Çocuklarımızı en güzel şekilde yarınlara hazırlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 75178

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ