Uğur İbrahim ALtay Şehir içinde bisiklet kullanımını artırmak istiyor

Uğur İbrahim ALtay Şehir içinde bisiklet kullanımını artırmak istiyor

Konya Büyükşehir’in Yeni Nesil Bisiklet Parkları Farkındalık Oluşturuyor

Uğur İbrahim ALtay Şehir içinde bisiklet kullanımını artırmak istiyor
2022-10-26 22:31:22

Konya Büyükşehir Belediyesinin Konyada iki katlı bisiklet parklarının ardından farkındalık oluşturmak için hizmete sunduğu şemsiye ve otomobil şeklinde yerden tasarruf sağlayan bisiklet parkları ilgi görüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, farklı tasarımlarda oluşturdukları bisiklet parklarını şehrin çeşitli noktalarına yerleştirdiklerini belirterek, Şehir içi ulaşımda bisiklet kullanım payını artırmak adına öncü ve örnek olmaya devam ediyoruz. dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan yeni nesil bisiklet parkları ilgi görüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 580 kilometre ile Türkiyenin en uzun bisiklet yolu ağına sahip şehri olan Konyada bisiklet kullanımını teşvik etmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak için örnek çalışmalar yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Türkiyenin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı onaylı ilk Bisiklet Master Planı çerçevesinde şehir merkezinde yerden tasarruf sağlayacak ve görselliğiyle ilgi çeken bisiklet parkları ürettiklerini kaydeden Başkan Altay, Şehir merkezinde bisiklet kullanımının yoğun olduğu noktalarda park ihtiyacını gidermek ve şehir estetiğine katkı sunmak amacıyla yaptığımız çalışmamız çok beğenildi. Türkiyenin bisiklet şehri olarak, şehir içi ulaşımda bisiklet kullanım payını artırmak adına öncü ve örnek olmaya devam ediyoruz. Daha önce iki katlı bisiklet parklarımız hizmet vermeye başlamıştı. Şimdi de ‘şemsiye ve ‘otomobil tasarımlı bisiklet parklarımız şehrin muhtelif noktalarında hizmet veriyor. ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, yoğun olarak kullanılan bisiklet yollarının kenarlarına da bisikletliler için özel imal edilmiş çöp kovaları yerleştirdi. Bu sayede bisiklet kullanıcıları ellerindeki atıkları bisiklet yolundan ayrılmadan çöp kovalarına atabiliyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10506

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor