Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY ÖRNEK ÇALŞMALARINI AÇIKLAMA

UĞUR İBRAHİM ALTAY ÖRNEK ÇALŞMALARINI AÇIKLAMA

Başkan Altay BM İklim Değişikliği Konferansı’nda Konya’da Yapılan Örnek Çalışmaları Anlattı

UĞUR İBRAHİM ALTAY ÖRNEK ÇALŞMALARINI AÇIKLAMA
2022-11-16 15:07:11

Dünya Belediyeler Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 197 ülkeden binlerce katılımcıyla Mısırda düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansında Türkiyede iklim değişikliği riskinin en fazla hissedileceği şehir olan Konyada yapılan örnek çalışmaları anlattı.

Dünya Belediyeler Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mısırda düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 27. Taraflar Konferansına (COP27) katıldı.

Mısırın Şarm El Şeyh kentinde 197 ülkeden binlerce katılımcıyla devam eden COP27de küresel iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında; iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin azaltılması, bu değişikliklere uyum sağlanması, taraf ülkelerin yaptıkları uygulamalar ve alınacak önlemler gibi konular tartışılıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurumun katılımıyla COP27 kapsamında kurulan Türkiye standının resmi açılışına da katılan Başkan Altay, açılışın ardından konferansla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TÜRKİYEDE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİN EN BÜYÜK OLDUĞU ŞEHİR KONYAMIZ

Dünyanın en önemli gündemlerinden olan iklim değişikliğiyle ilgili müzakereler için COP27 kapsamında Mısırın Şarm El Şeyh kentinde bulunduklarını ifade eden Başkan Altay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından hazırlanan standın açılışını bakanımızla birlikte gerçekleştirdik. Şu anda sadece Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak değil, Dünya Belediyeler Birliği Başkanı ve merkezi Konyada bulunan, en önemli gündemi tarım ve iklim değişikliği olan Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Başkanı olarak da bu programda yerimizi aldık. Türkiyede iklim değişikliği riskinin en fazla hissedileceği şehir Konyamızda yaptığımız çalışmaları; Konyada yürüttüğümüz projeleri anlatma imkanı bulduk. Özellikle Mevlana bölgesinde yapmış olduğumuz ‘ısıda yeşil dönüşüm doğalgaz projesi ve BM kalkınma programıyla birlikte yürüttüğümüz iklim değişikliğine uyum ve eylem planımızla ilgili projelerimizi sunma imkanı bulduk. İklim değişikliği dünyanın en önemli gündemi ve burada tüm dünya bununla ilgili müzakerelerde bulunuyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Konya olarak iklim değişikliğinin önemini biliyoruz. Çünkü Türkiyede iklim değişikliği riskinin en büyük olduğu şehir Konyamız. Ayrıca Konyada oluşacak bir durum tüm Türkiyedeki gıda güvenliğiyle ilgili ciddi problemler oluşturacak. Onun için Konya Büyükşehir Belediyesi olarak iklim değişikliği ile mücadeleyi şehrimizde, ülkemizde ve tüm dünyada takip etmeye devam edeceğiz. diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığıyla birlikte yapılan uygulamalar COP27 konferansında yan etkinlik olarak sunuluyor. Ayrıca diğer ülkelerin etkinlik alanları takip edilerek iklim değişikliği konularında yabancı ülkelerin kurum ve özel sektör yetkilileri ile ikili görüşmeler yapılıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 66850

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI