Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY O TEMELİ ATACAK

UĞUR İBRAHİM ALTAY O TEMELİ ATACAK

KONYA BÜYÜKŞEHİR TARİHİNİN EN YÜKSEK BÜTÇELİ YATIRIMININ TEMELİ ATILIYOR

UĞUR İBRAHİM ALTAY O TEMELİ ATACAK
2024-01-20 16:31:11

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya için yeni bir müjde daha vererek, Büyükşehir Belediyesi tarihinin en yüksek bütçeli yatırımı olacak Ağır Bakım Kentsel Dönüşümü ve 56. Bakım Fabrika Müdürlüğünün temelini Pazartesi günü saat 11.00de Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlunun katılımıyla atacaklarını belirtti.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya tarihinin en önemli yatırımlarından birisinin daha başlangıcını yapacaklarının müjdesini verdi.
Başkan Altay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Milli Savunma Bakanlığı ile 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü arsasının Konya Büyükşehir Belediyesine devri ile ilgili olarak iş birliği protokolü imzalayarak süreci başlattıklarını anımsattı.
Meram Yeni Yol ile Meram Eski Yol arasında kalan Konyanın bu en değerli alanlarından birisini şehre kazandıracaklarını kaydeden Başkan Altay, Cumhuriyetimizin 100. Yılında Konya Büyükşehir Belediyesi tarihinin en yüksek bütçeli yatırımını şehrimize kazandıracak olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ateşbaz Veli Mahallesinde bulunan 56. Bakım Fabrika Müdürlüğünün 650 bin metrekarelik kısmı rekreasyon alanı olarak kullanılacak. Burada bulunan tesisi de yeni yeri olan Selçuklu Aşağı Pınarbaşı Mahallesindeki alana taşıyacağız. Maliyeti 2 milyar lirayı aşan Ağır Bakım Kentsel Dönüşümü ve 56. Bakım Fabrika Müdürlüğünün temelini Pazartesi günü saat 11.00de Milli Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanımız Sayın Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlunun katılımıyla atacağız inşallah. Şehrimiz için büyük bir kazanım olacak projenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum ifadelerini kullandı.
140 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip olacak 56. Bakım Fabrika Müdürlüğünde; 6 adet depo, nizamiye binası, harp silahları bölümü binası, helikopter pisti, silah atölyesi, direkt müdahale binası ve ek idari binası yer alacak. Açık alan imalatlarında ise; 3 basketbol sahası, 2 hizmet destek yerleşkesi, futbol sahası ve koşu parkuru bulunacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90443

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR