intro

Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY: KOSKİ ÇOK DİKKATLİ ÇALIŞIYOR

UĞUR İBRAHİM ALTAY: KOSKİ ÇOK DİKKATLİ ÇALIŞIYOR

Konya Büyükşehir’den 1 Yılda 143 KM Daha Kanalizasyon Şebekesi Yaptı

UĞUR İBRAHİM ALTAY: KOSKİ ÇOK DİKKATLİ ÇALIŞIYOR
2023-01-12 13:20:27

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 2022 yılında 143,2 kilometre daha yeni kanalizasyon şebekesi ve ıslahı gerçekleştirdi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, göreve geldikleri 2018 yılından bu yana yapılan toplam kanalizasyon şebekesinin 860 kilometreye ulaştığını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, merkez ve ilçelerdeki altyapı yatırımlarını hayata geçirmeye devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sağlıklı, sürdürülebilir su ve kanalizasyon hizmetini Konyanın her noktasına ulaştırabilmek üzere altyapıda her yıl büyük eksiklikleri giderdiklerini belirtti.

Kanalizasyon şebekeleri konusunda kullanım ömrü biten hatları yenileriyle değiştirdiklerini, şebekesi bulunmayan yerleşim yerlerine yeni kanal şebekeleri yapıldığını belirten Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğümüz kanalizasyon şebekesinin sağlıklı bir şekilde çalışması için akış debisinin oluşup oluşmadığına dikkat ediyor. Kanalizasyon şebekesi yapımında nüfus faktörünü dikkate alarak kriterler belirliyoruz. Bu çerçevede nüfusu fazla olan yerleşim yerlerinin tamamında; büyük mahalle ve ilçe merkezlerinde planlanan kanalizasyon şebekelerini tamamlıyoruz. 31 ilçemizde 2022 yılında farklı çap ve ebatlarda, dayanıklı ve uzun ömürlü muhtelif borular kullanılarak toplam 143,2 kilometre yeni kanalizasyon şebekesi ve ıslah çalışması yaptık. Şehrimize hayırlı olsun. 2018 yılından bu yana yapılan kanalizasyon şebekesi uzunluğu 860 kilometreye ulaştı. ifadelerini kullandı.

ANA KOLEKTÖR HATLARI TAMAMLANDI

Öte yandan, şehir merkezinde mevcut kanalizasyon sisteminin 2050 yılına kadar sağlıklı çalışması için yürüttükleri Kanalizasyon Master Projesi kapsamında mevcut hatları yenilemek yerine şehri üç bölgeye ayırarak toplam 40 kilometre yeni kolektör hattı projelendirdiklerini hatırlatan Başkan Altay, bu kapsamda geçtiğimiz yıl Keçili Kanalı Ana Kolektör Hattı, Karatay Sanayi Kolektör Hattı, Real-Otogar, Sille Ak-Barış Caddesi, Akıncılar-Aydınlıkevler ve Gazze Caddesi-Tıp Fakültesi kolektör hatlarını tamamladıklarını da sözlerine ekledi.

#KonyaBüyükŞehirBelediyesi

#UğurİbrahimAltay

#KOSKİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 67655

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ertan Koyuncu, kanuna karşı gelenlere dur diyor
Ertan Koyuncu, kanuna karşı gelenlere dur diyor
EREĞLİ EMNİYETİNDEN ORTAYA KARIŞIK
EREĞLİ EMNİYETİNDEN ORTAYA KARIŞIK