Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY: KÖPRÜYÜ BAĞLIYORUZ

UĞUR İBRAHİM ALTAY: KÖPRÜYÜ BAĞLIYORUZ

Başkan Altay: “Abdülhamid Han Caddesi’nde 122 Metrelik Köprüyle Birinci ve İkinci Etabı Birbirine Bağlıyoruz”

UĞUR İBRAHİM ALTAY: KÖPRÜYÜ BAĞLIYORUZ
2022-09-20 22:40:37

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesinin şehre kazandıracağı 14,5 kilometre uzunluğundaki Abdülhamid Han Caddesinin birinci etabı ile ikinci etabını bağlayacak köprü inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Altay, 122 metre uzunluğunda yapmış olduğumuz bu köprüyle birinci etap ve ikinci etabın bağlantısını gerçekleştirmiş olacağız. Ayrıca Keçili Kanalında herhangi bir taşkın riski oluşmadan kanaldaki suyun deşarjı ile ilgili problem de burada çözülmüş olacak. dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beyşehir Çevre Yolu ile Beyhekim Caddesini birbirine bağlayacak 14,5 kilometre uzunluğa sahip Abdülhamid Han Caddesinin birinci etabını ikinci etaba bağlayacak köprü çalışmasını inceledi.

Konyayı her konuda geliştirmek için çok yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirten Başkan Altay, önemli önceliklerinden birisinin de Konyanın trafiği olduğunu vurguladı. Trafik sorununu çözmekle ilgili ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Altay, Şu anda Abdülhamit Han Caddesi birinci ve ikinci etabın kesiştiği alanda bulunuyoruz. Birinci etabı daha önce tamamlayarak hizmete açmıştık. İkinci etap da aslında fiilen tamamlandı. İkisini birleştirecek bir köprü imar ediyoruz. 122 metre uzunluğunda yapmış olduğumuz bu köprüyle birinci etap ve ikinci etabın bağlantısını gerçekleştirmiş olacağız. Ayrıca Keçili Kanalında herhangi bir taşkın riski oluşmadan kanaldaki suyun deşarjı ile ilgili problem de burada çözülmüş olacak. Böylece Beyhekim Caddesinden başlayarak Sille Yoluna kadar kesintisiz bir ulaşım hizmeti sağlamış olacağız. Üçüncü etapta da Sille Yolundan Meram Tıp Fakültesine kadar bir alanda çalışmamızı bu yılsonu itibariyle tamamlamayı planlıyoruz. Böylece Meram Tıp Fakültesi Hastanesi ile Beyhekim Hastanesi, Selçuklu Tıp Fakültesini ve stadyumu kesintisiz bir şekilde ulaşıma kavuşturmuş olacağız. Böylelikle Meram ve Selçuklu arasında önemli bir ana arter kazandırmış oluyoruz.

Toplam 14,5 kilometre uzunluğundaki Abdülhamit Han Caddesinin şehir içi trafiğinde önemli bir yer edineceğine dikkat çeken Başkan Altay, Özellikle Beyşehir Yolu ve İstanbul Yolundaki trafik yoğunluğunun azaltılmasını planlıyoruz. İnşallah yılsonu itibariyle bu caddemiz açılarak hizmete sunulmuş olacak. Bununla birlikte Konyada yeni cadde açmakla ilgili çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdürüyoruz. Emeği geçen müteahhidimize, mühendisimize, işçi kardeşimize teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimizin bir yerden bir yere giderken daha hızlı ve daha konforlu bir ulaşım sağlamalarını amaçlıyoruz. Ayrıca Abdülhamithan Caddesi üç şerit gidiş, üç şerit geliş ve refüjüyle de Konyanın en prestijli ve en uzun yeni caddelerinden birisi olacak. Şehrimize hayırlı olsun. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 41981

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ANERDER BAKAN ÖMER BOLAT’I ZİYARET ETTİ
ANERDER BAKAN ÖMER BOLAT’I ZİYARET ETTİ
NEÜ’den Ankara’da “Cumhuriyetin 100. Yılında Geleneksel Türk Sanatları
NEÜ’den Ankara’da “Cumhuriyetin 100. Yılında Geleneksel Türk Sanatları