Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY KONYA’YI KÜLTÜR ŞEHRİ YAPACAK

UĞUR İBRAHİM ALTAY KONYA'YI KÜLTÜR ŞEHRİ YAPACAK

BAŞKAN ALTAY: “KONYA, TARİH VE KÜLTÜRÜN HER SOKAĞINDA YAŞANDIĞI BİR ŞEHİR HALİNE DÖNÜŞECEK”

UĞUR İBRAHİM ALTAY KONYA’YI KÜLTÜR ŞEHRİ YAPACAK
2024-01-17 11:29:04

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Darül-Mülk Projesi kapsamında Kılıçarslan Meydanındaki geleneksel Konya evlerinin restorasyon çalışmaları ve Velespit Müzesinde devam eden çalışmaları inceledi. Yaz aylarıyla birlikte projenin tamamlanmasıyla bölgenin Konyanın en cıvıl cıvıl mekanlarından birisi haline geleceğini belirten Başkan Altay, Kılıçarslan Meydanı, Darül-Mülk Sergi Sarayı, Taş Bina, Alaaddinde bulunan Selçuklu Sarayı ve Meydan Evleri bir bütün olarak aslında gelen ziyaretçilerimizi ağırlayacağımız yeni bir destinasyon olacak. Burası restoranlar, kafeler, Türk İslam Sanatlarına ait atölyelerinin olduğu ve ‘Velespit adını verdiğimiz bisiklet müzesinin olduğu alanla birlikte insanların gece gündüz rahatlıkla vakit geçirebilecekleri bir yere dönüşmüş olacak. Proje tamamlandığında Konya, tarihin ve kültürün her sokağında yaşandığı bir şehir haline dönüşecek dedi.


Konya Büyükşehir Belediyesi, Meydan Evleri Restorasyonu ve Velespit Müzesi yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kılıçarslan Meydanında devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

YAZ AYLARIYLA BİRLİKTE BURASI KONYANIN EN CIVIL CIVIL MEKANLARINDAN OLACAK

Konyanın tarihini ve kültürünü ortaya çıkaracak Türkiyenin en büyük ihya projesi olan Darül-Mülk Projesi kapsamında çalışmalara aralıksız devam ettiklerini vurgulayan Başkan Altay, Bundan önce tamamladığımız işlerle birlikte Meydan Evlerinde, Kılıçarslan Meydanında bulunan bu tarihi alanda çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. İnşallah yaz aylarıyla birlikte burası Konyanın en cıvıl cıvıl mekanlarından birisi olacak. Restoranlar, kafeler, Türk İslam Sanatlarına ait atölyelerinin olduğu ve ‘Velespit adını verdiğimiz bisiklet müzesinin olduğu bir alanla birlikte burası insanların gece gündüz rahatlıkla vakit geçirebilecekleri, gelen turistlerin ziyaret edebilecekleri bir müze alanına ve yeme içme alanına dönüşmüş olacak. Böylece Darül-Mülk Projesi kapsamında bir işimizi daha inşallah tamamlamış olacağız diye konuştu.

KONYANIN TURİZMİNE CİDDİ BİR KATKI SAĞLAYACAK

Proje tamamlandığında Konyanın, tarihin ve kültürün her sokağında yaşandığı bir şehir haline dönüşeceğini belirten Başkan Altay, Konyanın turizmine ciddi bir katkı sağlayacak projede emeği geçen herkese teşekkür ederek,

Şu anda içinde bulunduğumuz alan Konyanın en önemli mekanlarının hemen yanı başında bulunuyor. Kılıçarslan Meydanı, Darül-Mülk Sergi Sarayı, Taş Bina, Alaaddinde bulunan Selçuklu Sarayı ve Meydan Evleri bir bütün olarak aslında gelen ziyaretçilerimizi ağırlayacağımız yeni bir destinasyon olacak. Böylece Mevlana Müzesinden başlayarak yürüyerek insanların bu alana kadar gelmesini ve alan boyunca esnafımıza ciddi bir hareket kazandırmasını amaçlıyoruz ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 15825

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR