UĞUR İBRAHİM ALTAY KONYA’YI GÜZELLEŞTİRİYOR

UĞUR İBRAHİM ALTAY KONYA'YI GÜZELLEŞTİRİYOR

Başkan Altay: “Eski Sanayi ve Karatay Sanayi Taşınacak, Konya’nın Çehresi Değişecek“

UĞUR İBRAHİM ALTAY KONYA’YI GÜZELLEŞTİRİYOR
2022-03-07 09:02:25

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle şehre kazandırılacak Konyanın vizyon projelerinden Yeni Sanayi Sitesi hızla yükseliyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, arsa tahsisini Büyükşehir Belediyesinin yaptığı projenin inşaatının TOKİ tarafından gerçekleştirildiğini belirterek, Proje tamamlandığında esnafımız altyapısı ve üstyapısıyla Konyamıza yakışır modern bir sanayi sitesinde hizmet üretecek. Taşınma süreci sonrası şehir merkezindeki kirli görüntü ortadan kalkacak, şehrin çehresi değişecek. dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesinin arsa tahsisini yaptığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından şehre kazandırılacak Yeni Sanayi Sitesinin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, göreve geldikleri günden itibaren Benim Şehrim sloganıyla açıkladıkları vizyon yatırımları hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Şehir merkezinin çehresini değiştirecek projelerden birisinin de Eski Sanayi ve Karatay Sanayinin yeni yerine taşınması olduğunu kaydeden Başkan Altay, Yeni Sanayi Sitemizin inşaatı TOKİ tarafından Aslım Caddesi bölgesinde süratle devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak arsa tahsisini yaptığımız proje, dört etapta 2 bin 690 sanayi ve 134 ticari dükkandan oluşuyor. Proje tamamlandığında esnafımız altyapısı ve üstyapısıyla Konyamıza yakışır modern bir sanayi sitesinde hizmet üretecek. Taşınma süreci sonrası şehir merkezindeki kirli görüntü ortadan kalkacak, şehrin çehresi değişecek. Yatırım bedeli 1 milyar 200 milyon olan bu önemli projeyi 2023 yılına kadar bitirmeyi hedefliyoruz. ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, Konyanın yarınlarında önemli bir yer tutacak yatırımın Konyaya kazandırılmasını sağlayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile TOKİ Başkanı Ömer Buluta teşekkür etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 62026

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY STANDARTI YÜKSELTİYOR
UĞUR İBRAHİM ALTAY STANDARTI YÜKSELTİYOR
Uğur İbrahim Altay, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutladı
Uğur İbrahim Altay, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutladı