Uğur İbrahim Altay: Konya Büyükşehir Bayrama Hazır

Uğur İbrahim Altay: Konya Büyükşehir Bayrama Hazır

Konya Büyükşehir Sorunsuz Bir Bayram Hedefliyor

Uğur İbrahim Altay: Konya Büyükşehir Bayrama Hazır
2022-04-29 12:40:01

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konyalıların Ramazan Bayramını rahat ve huzur içinde geçirmeleri için gerekli tedbirleri aldı. Toplu ulaşım araçları bayram süresinde ücretsiz hizmet verecek; Büyükşehire ait otoparklar ise arefe gününden bayram sonuna kadar ücretsiz olacak.
Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramının Konyada sorunsuz geçmesi için gerekli tedbirleri aldı.
TOPLU ULAŞIM BAYRAMDA ÜCRETSİZ
Büyükşehir, vatandaşların bayram ziyaretlerini otobüsler ve tramvaylarla rahat geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli çalışmaları yaptı. Bayram süresince Pazar tarifesiyle hizmet verecek toplu ulaşım araçları, bayramın birinci, ikinci ve üçüncü günü ücretsiz olacak.
OTOPARKLAR AREFE GÜNÜ VE BAYRAMDA ÜCRETSİZ
Konya Büyükşehir Belediyesine ait tüm kapalı otoparklar ile yol üzeri ve açık otoparklar arefe gününden bayram sonuna kadar ücretsiz hizmet verecek.
MEZARLIKLAR BAYRAM ZİYARETLERİ İÇİN HAZIR
Vatandaşların mezar ziyaretlerini sorunsuz gerçekleştirmeleri için temizlik çalışmalarını yapan, güvenlik tedbirlerini artıran Büyükşehir, bayram süresince hava ve gürültü kirliliği ile ilgili her türlü şikayete cevap verecek.
Bayram öncesi şehir merkezinde kapsamlı temizlik çalışmaları başlatan temizlik ekipleri, çalışmalarını bayramda da sürdürecek. Ayrıca, bayram süresince başıboş hayvanlarla ilgili rehabilite çalışmaları ilçe belediyeleri ile birlikte yapılmaya devam edecek.
İTFAİYE 92 MERKEZDE NÖBETTE
Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 31 ilçedeki 92 merkezde çalışmalarını sürdürecek. Vatandaşlar, yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını 112 Acil Çağrı Merkezine bildirebilecekler.
KOSKİ 24 SAAT GÖREV BAŞINDA
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, şehir genelinde bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar; su ve kanalizasyon arızaları için ALO 185i arayabilecekler.
ZABITA BAYRAMDA MESAİYE DEVAM EDECEK
Büyükşehir Belediyesi Zabıtası da Ramazan Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Bayram tatili boyunca Otogar ve Çevre Zabıtası 24 saat hizmet verirken şehir merkezinde 08.00-24.00 arası hizmetler sürdürülecek. Zabıta ile ilgili şikâyetler için 205 50 15 nolu telefon aranabilecek.
ACİL MÜDAHALE EKİPLERİ HAZIR
Büyükşehir, bayram süresince yol, tretuvar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale edecek Acil Müdahale Ekibi ile de hizmet verecek.
Vatandaşlar, bayram süresince belediye birimleri ile ilgili şikâyetlerini 444 55 42 veya Alo 153 nolu telefona bildirebilecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 16660

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY STANDARTI YÜKSELTİYOR
UĞUR İBRAHİM ALTAY STANDARTI YÜKSELTİYOR
Uğur İbrahim Altay, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutladı
Uğur İbrahim Altay, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutladı