Kapat !
Uğur İbrahim Altay Filistin El Halil Belediye Başkanı ile Görüştü

Uğur İbrahim Altay Filistin El Halil Belediye Başkanı ile Görüştü

BAŞKAN ALTAY: “HER PLATFORMDA FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Uğur İbrahim Altay Filistin El Halil Belediye Başkanı ile Görüştü
2023-10-24 11:06:26

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir ile kardeş belediye olan Filistin El Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneineh ile video konferansla görüşerek Sneinehi hem Konyada yapılacak UCLG Dünya Konseyine davet etti hem de bölgedeki son durum hakkında bilgi alarak desteklerini iletti. İsrailin yaptığının bir insanlık suçu, bir soykırım olduğunu her platformda dile getirmeye devam ettiklerini belirten Başkan Altay, Konya olarak süreci yakından takip ediyoruz. Hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem Dışişleri Bakanımız hem bizler bulunduğumuz hep platformda Filistinli kardeşlerimizin yanındayız, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Dualarımız sizinle dedi. El-Halil Belediye Başkanı Sneineh de desteklerinden dolayı Başkan Altaya ve Konyalılara teşekkür etti.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyanın kardeş şehri Filistinin El-Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneineh ile video konferans aracılığıyla görüştü.

Tayseer Abu Sneinehten bölgedeki son durum hakkında bilgi alan Başkan Altay, tüm Konya halkının süreci yakinen takip ettiğini, ilk günden itibaren hem meydanlarda hem sosyal medyada tepkilerini dile getirdiğini; kendilerinin de Büyükşehir Belediyesi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve UCLG çatısı altında tepkilerini en yüksek dilden söylemeye gayret ettiklerini ifade etti.

İNSANİ YARDIM KORİDORU AÇILDIĞINDA HER TÜRLÜ EKSİĞİN GİDERİLMESİ İÇİN KONYA OLARAK HAZIRIZ

İsrailin yaptığının bir insanlık suçu, bir soykırım olduğunu her platformda dile getirmeye devam ettiklerini kaydeden Başkan Altay şöyle devam etti:

Toptan bir cezalandırmaya giderek insanların elektriğini, suyunu kestiklerini, masum sivilleri gözetmeden bir katliam yaptıklarını ifade ediyoruz. Bir an önce ateşkesin sağlanmasını ve insani yardım koridoru açılarak Gazzede yaşayan insanların temel ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Özellikle öldürülen masum çocuklar ve siviller için sadece Müslümanların değil, tüm dünyanın vicdanının sorumlu olduğunu ve üzülmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Kalıcı olarak barışın tek yolunun başkenti Kudüs olan bir Filistin Devleti kurulması gerektiğini ifade ediyoruz. Hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem Dışişleri Bakanımız hem bizler bulunduğumuz hep platformda Filistinli kardeşlerimizin yanındayız, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Allah yardımcınız olsun. Dualarımız sizinle. Ayrıca insani yardım koridoru açıldığında her türlü eksiğin giderilmesiyle ilgili olarak da Konya Büyükşehir ve Konya halkı olarak hazırız.

KONYADAKİ UCLG DÜNYA KONSEYİNE KATILMANIZ ÇOK ÖNEMLİ

Görüşmede El-Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneinehi 26-27-28 Ekimde Konyada düzenlenecek UCLG Dünya Konseyine davet eden Başkan Altay, Dünya Konseyinde önemli gündem maddelerinden birinin Filistinde yaşananlar olacağını belirtti.

Sneinehin UCLG-MEWA Başkanı olarak Konyada bulunmasının önemli olduğunu kaydeden Başkan Altay, Sizleri görmeyi çok arzu ederiz ama gelemiyorsanız da online olarak katılmanız çok önemli diye konuştu.

MADDİ VE MANEVİ DESTEĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

El-Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneineh de 26 Ekimde Konyaya gelmeyi çok istediklerini ancak yaşadıkları zorluklar nedeniyle gelemeyeceklerini bildirerek, UCLG Dünya Konseyine uzaktan bağlanarak katılabiliriz. Her yer tehlikeli, bütün girişler kapalı. Büyük hapishane gibi bir yerde yaşıyoruz. Çıkmak çok zor. Biz, size desteğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Biz şu an büyük bir imtihandayız. Türkiye genelinde özellikle Konyada meydanlara çıktığınız için teşekkür ederiz. Biz insanlığı ve özgürlüğü böyle hissedebiliriz. Maddi ve manevi desteğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Konyaya gelmek isterdim. Size başarılar diliyorum. Her zaman Filistine destek olacağınıza inanıyorum açıklamasında bulundu.

#UğurİbrahimAltay

#Filistin

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22916

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…