Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY DEPREM BÖLGESİNDEKİLERİ AÇ BIRAKMIYOR

UĞUR İBRAHİM ALTAY DEPREM BÖLGESİNDEKİLERİ AÇ BIRAKMIYOR

Başkan Altay: “Konya’dan Deprem Bölgesine 50 TIR Un Gönderiyoruz”

UĞUR İBRAHİM ALTAY DEPREM BÖLGESİNDEKİLERİ AÇ BIRAKMIYOR
2023-02-17 15:24:33

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin ilk anından beri Hatayın yaralarını sarmak için seferber olduklarını belirterek, şimdi de bölgede ekmek temininin sekteye uğramaması için 50 TIR un sevkiyatına başladıklarını söyledi. Deprem bölgesine gitmeye başlayan 50 TIRın 43ünü Konya Büyükşehir Belediyesi, 5ini Konya Ticaret Borsası, ikisini hayırseverler karşılıyor.

Hataydaki yıkıcı depremin ilk gününden itibaren bölgede arama kurtarma, içme suyu temini, mobil mutfak, mobil ekmek fırını ve yardımların koordinasyonu başta olmak üzere ihtiyaç duyulan her konuyla yakından ilgilenen Konya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Hataya 50 TIR un gönderiyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin ilk anından itibaren geçen süreçte devlet-millet dayanışmasının en güzel örneklerinden birini sergilediklerini belirterek, Konya olarak bu dayanışmanın önemli bir parçası olduk hamdolsun. İlk andan itibaren afetten etkilenen vatandaşlarımız için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Konyalı hemşerilerimiz de bu sürece çok önemli katkı sunuyor. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Hatayın yanında olmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Bölgede gıda temininin çok önemli bir ihtiyaç olduğunu ve bunu gidermek için ilk andan itibaren gayretle çalıştıklarını vurgulayan işaret eden Başkan Altay, Halihazırda Hatayda 16 mobil mutfağımız sıcak yemek, 4 ekmek fırınımız da sıcak ekmek hizmeti veriyor. Şimdi de bölgede ekmek temininin sekteye uğramaması için kapsamlı bir un sevkiyatına başladık. Deprem bölgesine toplamda 50 TIR un göndermeye başladık. Bu kapsamda 3 TIR un Hataya ulaştı. Geriye kalan TIRlar birkaç gün içinde Hataydaki kardeşlerimizin kullanımı için bölgeye unları ulaştıracak. Katkı veren herkesten Allah razı olsun. İnşallah el birliğiyle depremin verdiği fiziksel ve psikolojik yıkımın üstesinden geleceğiz diye konuştu.

Konyadan deprem bölgesine yapılacak un desteğinin 43 TIRını Konya Büyükşehir Belediyesi, 5 TIRını Konya Ticaret Borsası, 2 TIRını ise hayırseverler karşılıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 75190

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
YORUMSUZ
YORUMSUZ