Kapat !
UĞUR İBRAHİM ALTAY 12. SINIF ÖĞRENCİLERİNİ DESTEKLİYOR

UĞUR İBRAHİM ALTAY 12. SINIF ÖĞRENCİLERİNİ DESTEKLİYOR

BAŞKAN ALTAY: “12. SINIFTA OKUYAN VE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN NAKDİ DESTEK BAŞVURULARIMIZ BAŞLADI”

UĞUR İBRAHİM ALTAY 12. SINIF ÖĞRENCİLERİNİ DESTEKLİYOR
2023-10-24 17:43:14

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 12. sınıfta okuyan ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik sağlayacakları nakdi destek başvurularının başladığını söyledi. Başkan Altay, Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimiz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz dedi. Başvurular 5 Kasıma kadar devam edecek.


Eğitime desteğini sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde örgün ve yaygın eğitim alan 12. sınıf öğrencilerine 3.000 bin lira nakdi destekte bulunacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyanın bir öğrenci şehri olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak eğitimin her kademesine destek olmanın Konya Modeli Belediyecilik anlayışının önemli başlıklarından biri olduğunu söyledi.

Eğitim konusunda yürüttükleri önemli çalışmalardan birinin de üniversiteye hazırlanan 12. sınıfta okuyan ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler için nakdi destek sağlamak olduğunu kaydeden Başkan Altay, İlk defa geçen yıl başlattığımız uygulamadan öğrencilerimiz ve aileleri çok memnun kaldı. Bu doğrultuda öğrencilerimize Kasım ayında 1.500, Şubat ayında da 1.500 olmak üzere toplamda 3.000 bin lira nakdi destek sağlayacağız. Amacımız yarınlarımızı inşa edecek kıymetli gençlerimizin üniversite yolunda motivasyonlarını yükseltmek. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimiz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Eğitim desteğinden faydalanacak tüm gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum diye konuştu.

Konya il sınırları içinde ikamet eden, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün eğitim ve yaygın eğitim (Açık Öğretim Lisesi) veren liselerde 12. Sınıfta okuyan ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere verilecek 3.000 bin lira nakdi destek başvuruları 5 Kasıma kadar devam edecek.

Konuyla ilgili başvurular www.konya.bel.tr adresinin Eğitim Destekleri bölümünden yapılabiliyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 55211

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…