Sevda-Arif Balcı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Sevda-Arif Balcı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Açılışa Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Hayri Yazıcı, Ereğli İlçe Sağlık Müdürü İsmail Yavuz katıldı

Sevda-Arif Balcı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı
2021-10-12 08:20:00

Ereğlili hayırsever işadamı Arif Balcı tarafından Talatpaşa Mahallesine yaptırılan 5 Nolu Sevda-Arif Balcı Aile Sağlığı Merkezi, protokolün de katıldığı törenle hizmete açıldı.
Talatpaşa Mahallesi Zafer Ortaokulu arkasında hizmete açılan aile sağlığı merkezinin açılışına Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Hayri Yazıcı, Ereğli İlçe Sağlık Müdürü İsmail Yavuz, siyasi parti ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkanları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Açılış töreninde konuşma yapan Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Ereğli, aile sağlığı merkezleri ve 112 istasyonları noktasında hızlı bir ilerleyiş içerisinde. Bu alanda ilçe sağlık müdürümüzün emeklerini esirgemediğini görüyoruz diyerek teşekkür konuşması yaptı. Koç, konuşmasında, özellikle pandemi sürecinde aile sağlığı merkezlerinin önemini daha iyi anladık. Sağlık yatırımları konusunda Ereğlinin hızlı yol aldığını görüyoruz dedi ve devlet millet işbirliği içerisinde sağlık yatırımlarının yapılmasının sevindirici olduğuna dikkat çekti.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, konuşmasında, aile sağlığı merkezini yaptıran işadamı Arif Balcıya teşekkür etti ve Ereğli Belediyesi olarak sağlık yatırımları konusunda ihtiyaç duyulan, belediyeye ait arsaların tahsis edilmesinde üzerimize düşeni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz dedi.
Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı da konuşmasında, devlet-millet işbirliğinin önemine vurgu yaptı ve Ereğlide aile sağlığı merkezlerinin kazandırılmasında emeklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum dedi.
Konuşmaların ardından İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hayırsever işadamı Arif Balcı ve eşi Sevda Balcıya teşekkür plaketi takdim etti. Açılış kurdelesini birlikte kesen katılımcı protokol, sonrasında ise aile sağlığı merkezi binasını gezdiler.

Sevda-Arif Balcı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı
Sevda-Arif Balcı Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 16303

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
KALYON FİRMASI UMUT KAPISI OLDU
KALYON FİRMASI UMUT KAPISI OLDU
TALHA ÜZER’DEN TEŞEKKÜRLER
TALHA ÜZER’DEN TEŞEKKÜRLER