Kapat !
Remzi Yücel: Tasarruf mu Yapacaksınız, Saraydan Başlayın

Remzi Yücel: Tasarruf mu Yapacaksınız, Saraydan Başlayın

Zafer Partisi Ereğli İlçe Başkanı Remzi Yücel, zamların AKP iktidarında klasikleştiğini söyledi

Remzi Yücel: Tasarruf mu Yapacaksınız, Saraydan Başlayın
2022-09-03 08:12:25

Remzi Yücel, Enerji zamlarına çözüm zam yapmaktan değil, çözüm tasarruf yapmaktan geçiyor diye tepki gösterdi. Yücelin açıklamaları şu şekilde:

Tekrar bir AKP klasiği ile karşı karşıyayız. 1 Eylül sabahı maalesef milyonlar, AKPnin elektrik ve doğalgaza yapmış olduğu fahiş zamlarla uyandılar. Bu bize gösteriyor ki AKP iktidarının beceriksiz enerji politikaları sonucunda; ülkemiz çok ciddi bir enerji krizi ile karşı karşıyadır. Hane kullanıcılarından tarımsal sulamaya, sanayiciden, küçük orta ölçekli işletmelerin tarifelerine çeşitli oranlarda maalesef zam geldi.

2021 eylül ayında 220 lira olan elektrik faturası, 2022 eylül ayında 420 liraya çıkmıştır. 300 m3 doğalgaz kullanan ailenin 2021 eylül ayında ki 607 liralık faturası ise maalesef 1580 liraya çıkmıştır. Bir kez daha AKP yetkililerine seslenmek istiyorum; çözüm zam yapmaktan değil, çözüm tasarruf yapmaktan geçiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özellikle enerji konusunda ciddi anlamda tasarruf etmesi gerekiyor. Ülkemizin yenilenebilir enerji kaynaklarına ısrarla dönmesi gerekiyor ve daha çok yatırım yapılmasının teşvik edilmesi gerekiyor. Doğalgazda %99 akaryakıtta %93 dışa bağımlı olduğumuz bir ülkede; elektrik özelleştirmeleri ile kamu payının azaltılması tam bir intihar olmuştur. Çözüm enerjide kamu payının özellikle elektrikte artırılmasıdır.

Önümüzdeki günler zor ekonomik şartlarda geçimini sağlayan milyonları daha da zorda bırakacak gibi gözüküyor. Milyonlarca vatandaşımız 2021 yılında elektrik ve doğalgaz faturasını ödeyememişti. Öyle gözüküyor ki bu yapılan son zamlarla, bu milyonlara yeni milyonlar eklenecek. Bu zamların derhal geri alınması, kamuda tasarrufun yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Bunu yapmak için de önce saraydan başlamalılar.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 26317

Kullanıcı Adı

  • Mustafa arın
    3 Eylül 2022 Cumartesi

    Helal sana başkan


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!