Kapat !
Rektör Cem Zorlu ikili iş birliği protokolünü imzaladı

Rektör Cem Zorlu ikili iş birliği protokolünü imzaladı

NEÜ ile Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Arasında İş Birliği

Rektör Cem Zorlu ikili iş birliği protokolünü  imzaladı
2022-10-18 23:13:20

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ile Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorluyu makamında ziyaret eden Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanlı ve beraberindeki heyet, NEÜ merkez laboratuvarı Bilim ve Teknoloji Araştırma Merkezinde (BİTAM) incelemelerde bulundu.

Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Refik Jamalov ve Genel Sekreter Dr. Nurlan Gurbanov ilk olarak BİTAMı ziyaret etti. Burada ar-ge alt yapısı ve ar-ge faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Araştırma alt yapısı imkanları ve araştırma stratejik yapılanma tanıtımının ardından ortak çalışmaların yapılacağı araştırma alanları belirlendi. Bu kapsamda iki üniversitenin araştırma grupları arasında karşılıklı toplantıların yapıldığı ve üç farklı alanda üç ayrı projenin hazırlık çalışmalarında sona yaklaşıldığı bildirildi. İki üniversite arasında ortak araştırma alanlarının öncelikle; ileri malzemeler, yapay zeka, yenilenebilir enerji ve gıda güvenliği konularında olması, ihtiyaç duyulan tematik alanlarda iş birliğinin artırılması ve ileri düzeye taşınması planlandı.

BİTAM ziyaretinin ardından NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, heyeti makamında ağırladı. Görüşmede, iki üniversitenin heyetleri arasında karşılıklı çalışma alanları ve iş birliği imkanları konuşuldu. Ayrıca, Erasmus+ anlaşması için iki üniversitenin uluslararası ilişkiler ofislerinin çalışma sürdürdüğü, yakın zamanda Erasmus+ için de imzaların atılacağı aktarıldı. Daha sonra taraflar, ikili iş birliği protokolünü imzalayarak karşılıklı hediye takdiminde bulundu. İş birliği protokolüyle, ziyaretler kapsamında görüşülen konular imza altına alınmış oldu.

Rektör Cem Zorlu ikili iş birliği protokolünü  imzaladı
Rektör Cem Zorlu ikili iş birliği protokolünü  imzaladı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 21824

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI