Pedagog Bahar Can: Önceliği ruhsal iyi oluşa verin

Pedagog Bahar Can: Önceliği ruhsal iyi oluşa verin

BAHAR TERAPİ MERKEZİNDEN UYARI

Pedagog Bahar Can: Önceliği ruhsal iyi oluşa verin
2021-08-31 15:09:09

Uzmanlar, tatilde eğlenceli aktiviteler ve ek ders takviyelerinin dengede tutulması durumunda bu yaklaşımın akademik anlamda çocuğun kendisini güçlendirmesine ve yeni döneme hazırlanmasına katkı sağlayacağını ifade edilerek, Öncelik çocuğun ruhsal iyi oluşuna verilmeli diyor.

Faaliyetlerini Ereğli'de sürdüren Çocuk ve Aile Terapisti Pedagog Bahar Can Işık, çocukların tatilini verimli geçirebilmeleri için ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.

DOĞA AKTİVİTELERİ VE KÜLTÜREL GEZİLER PLANLANABİLİR

Akran iletişiminin önemini vurgulayan Bahar Terapi Merkezi yetkilisi Pedagog Bahar Can Işık, çocuğun istekleri ve becerileri düşünülerek eğlenceli aktiviteler planlanmasını önererek sözlerine şöyle devam etti: Bu dönemde özellikle hareket ve sosyalleşme alanları daralan akranları ile görüştürülmeleri gerekiyor. Akranları ile doğa aktiviteleri, kültürel geziler planlanabilir. Çocuğun duygusal durumu daha stabil hale geldikten sonra ve akademik açıdan desteklenmesine karar verildiğinde, belirli saat aralıklarında, özellikle sabah, ek ders takviyeleri yapılabilir. Ancak bu durumun yoğun olmaması, eğlenceli aktiviteler ile dengelenmesi oldukça önemli. Bu durum çocuğun hem rahatlamasına hem de akademik anlamda kendisini güçlendirmesine ve yeni döneme hazırlanmasına katkı sunacaktır.

TATİL BİTİMİNE YAKIN OKUL DÜZENİNE GEÇİLMELİ

Bahar Can Işık, Okulların eğitime başlama durumuna karşın, ailelerin yaz bitimine doğru ekran sınırlandırmalarını yeniden gündeme getirmeleri, sınıf arkadaşları ile iletişimi artırmaları, uyuma ve uyanma saatlerini düzenli hale getirmeleri okul döneminde yarar sağlayacaktır ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 36686

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Beton duvar ve ferforje korkuluk imalatları yapılacaktır
Beton duvar ve ferforje korkuluk imalatları yapılacaktır
Toprak işleme hizmeti alınacak
Toprak işleme hizmeti alınacak