intro

Kapat !
Pazarcı esnafı: Fiyatları söylemeye utanır olduk

Pazarcı esnafı: Fiyatları söylemeye utanır olduk

Saygı Öztürk, pazar torbalarını 630 liraya doldurdu

Pazarcı esnafı: Fiyatları söylemeye utanır olduk
2022-04-04 07:34:14

Milletin hayat pahalılığından dolayı kendilerine söylenmesinden, zamların sorumlusu olarak görülmekten rahatsız olan pazarcı esnafı, Vatandaş haklı, fiyatlar çok yüksek. Ama sorumlusu biz değiliz diyor.

Uzun süredir pazar alışverişine gitmiyorum, eşim yapıyor. Son dönemde torbalarla eve her dönüşünde, Fiyatlar almış başını gitmiş. Birkaç hafta önce 200-250 liraya aldıklarımı şimdi 600 liraya ancak alabiliyorum diyor. En iyisi yerinde görmek deyip pazarın yolunu tuttum.

Saygı Öztürk, pazar torbalarını 630 liraya doldurdu.

Vatandaşın daha çok kendilerine söylenmelerinden, pahalılığın sorumlusu gibi gösterilmelerinden pazarcı esnafı rahatsız. Gelen önce etikete bakıyor. Artık fiyatları yazmaya utandıkları için olsa gerek, hep yarım kilo ürünün fiyatını yazıyorlar. Pazarcı esnafından Eftal kardeşimi yıllardır tanırım. Fiyatlar çok yüksek. Ama unutmayalım, bugün 25-30 lira olan bazı ürünleri kısa süre öncesine kadar 5 liraya-10 liraya satan da yine bizdik. Yani pahalılığın sorumlusu biz değiliz diyor.

Yeşillik satan Kadir, Bir gün önce içinde 6 adet kıvırcık bulunan kasayı komisyoncudan 70 liraya aldım. Ertesi gün almaya gittiğimde aynı kıvırcık bu kez 90 liraya çıkmış. Bir gün önce parasını ödememiş olsam, 20 lira fazla ödeyecektim diye söze girdi.

Öztürk'e dert yanan esnaf, Böyle bir şey görmedik dedi.

Serkan'ı da neredeyse 20 yıldır tanırım. O, soğan-patates satar. Abi, vallahi şimdiye kadar ben böyle bir durum görmedim. Halimiz hal değil. Fiyat söylemeye utanır olduk diyor.

Karım her pazar dönüşü, Bu hafta 300, bir sonraki hafta 400, sonra 500 lira derken haklıymış… Ben aynı sebze ve meyve için 630 lira ödedim. (Sözcü)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 84874

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENDER DEMİRTAŞ: BU BAŞARIYI EKİBİME BORÇLUYUM
ENDER DEMİRTAŞ: BU BAŞARIYI EKİBİME BORÇLUYUM
BİLGİN KAMIŞ: BİR İLKE İMZA ATTIK
BİLGİN KAMIŞ: BİR İLKE İMZA ATTIK