Kapat !
ÖZDAĞ: ’BİRAZ CESUR OLUN VE BİZE NE OLDU ANLATIN

ÖZDAĞ: ’BİRAZ CESUR OLUN VE BİZE NE OLDU ANLATIN

ÜMİT ÖZDAĞ: “AÇIKLAMAZSANIZ BEN AÇIKLAYACAĞIM”

ÖZDAĞ: ’BİRAZ CESUR OLUN VE BİZE NE OLDU ANLATIN
2022-11-20 06:43:31

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski başbakan Ahmet Davutoğluna 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasında yaşanan bombalı saldırıları kimin yaptığını, bombaları kimin koyduğunu Türk Milletine anlatmak zorundasınız diye seslendi.

2015 haziran ve kasım seçimleri arasında Türkiye bir dizi felaket yaşadı. Ankaranın göbeğinde 150ye yakın insanın öldüğü patlama sadece bir tanesiydi bunlardan ve haziranda seçimleri kaybeden AKP kasımda tek başına kazandı.

‘DAVUTOĞLU ÇAĞRILARIMA HİÇ YANIT VERMEDİ
‘Davutoğlu AKPden ayrıldıktan sonra yapmış olduğu bir konuşmada bu dönemi Cumhuriyet tarihinin en kritik dönemi olarak nitelendirdi ve ekledi ‘Bu dönemle ilgili konuşursam birçok kişi sokağa çıkamaz. Aslında sokağa çıkamaz değil hapse girer demeliydi. Ertesi gün Erdoğan Davutoğlunu tehdit etti. Peki, bu ikili arasında konuşulmadan ne konuda anlaşıldı da Davutoğlunun sustuğu döneme girdik. Ben de haziran ve kasım arasında neler oluğunu hep merak ettim ve araştırdım. Bu araştırmaların neticesinde ulaştığım sonuç; bu bombalama ve cinayetler serisinin kurgulandığı oldu. Davutoğluna birkaç kez bu dönemi anlatması için çağrıda bulundum, Davutoğlu çağrılarıma hiç yanıt vermedi. dedi.

‘En son İstanbulda İstiklal Caddesinde 6 kişinin hayatını yitirdiği bombalı saldırıdan sonra olay yerinde Davutoğluna tekrar çağrıda bulundum. Davutoğlu çağrıma bir cevap vereceği yerde önce genel başkan yardımcıları aracılığıyla terbiyesizce saldırılar düzenletti ve Halk Tvye çıkmış ve şöyle söylemiş; ‘Ümit Özdağın doktor kontrolüne ihtiyacı var, hasta tedavi edilsin. Doğrusu Davutoğlunun ellerinde bu kadar kan varken, vicdanında bu kadar kan varken kalkıp bu kadar önemli bir meseleyi benim amatör doktor olarak sağlık durumumla açıklamaya çalışması beni acı acı güldürdü. Sayın Davutoğlu siz bir yalancısınız ve bir yalancı olduğunuz Babala Tvde tüm Türkiye tarafından görüldü. İfadesinde bulundu.

AÇIKLAMAZSANIZ BEN AÇIKLAYACAĞIM
‘Bütün Türkiyenin önünde yalan söylediğiniz ortaya çıktı. Siz aynı zamanda korkak bir siyasetçisiniz. Siyasette bağımsız bir figür olamadınız. Siz Erdoğanın koltuğu altında başbakancılık oynadınız. Gerçek başbakan bile değildiniz. O yüzden de kulağından tuttuğu gibi sizi attı. Şimdi de sadece 6lı masada huzursuzluk çıkartan yüzde 0.2lik bir partinin genel başkanısınız. Bu anlamda önemsizsiniz. Siz bir dönemin suç ortağısınız. Siz açıklarsanız bu itiraf olacak. Ben açıklayacağım siz açıklamazsanız. Diye söyledi.

‘BİRAZ CESUR OLUN VE BİZE NE OLDU ANLATIN
‘Kısa bir süre önce bir kahvaltı yaptık. Bu kahvaltıda sizin partinin temsilcilerinden biri vardı. Aynı zamanda eski arkadaşınız da vardı AK Partiyi beraber kurduğunuz. O masada sizin arkadaşınız Haziran-Kasım arasındaki konuşmalarınızı, bütün olayların faili olarak bir kişinin ismini verdiğinizi söyledi. Demek ki çevrenize bunları anlatıyorsunuz. Biz sizden Türk halkına gerçekleri söylemenizi istiyoruz. Kim patlattı bombaları, bu kurgu nasıl yapıldı? Bırakın benim sağlık durumumu. Esas sizin Türk halkına karşı borcunuzu ödemenizi konuşalım. Artık yalan söylemeyin, biraz cesur olun ve bize ne oldu anlatın. dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 12550

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!