ORMAN DEDE RAHİM DEMİRBAŞ ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU

ORMAN DEDE RAHİM DEMİRBAŞ ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU

Ereğlide orman kurması ile bilenen ve adı Orman Dedeye çıkan Emekli öğretmen Rahim Demirbaş, bu tavsiyelere uyanlar kazanır dedi

ORMAN DEDE RAHİM DEMİRBAŞ ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU
2023-09-10 11:09:23

Gözümüzün nuru, geleceğimizin güvencesi olan sevgili öğrenciler. UZUN BİR TATİL BİTTİ. Pazartesi dinlenmiş olarak derslere başlayacaksınız. BAŞARILAR dilerim. Sizlere 46 yıl içinizde bulunan birisi olarak başarıyı artırmanız için söylemek istediklerim var. Hocalarınıza karşı saygılı olunuz, saygı yoksa öğrenmede yok. Sizler vakit geçirmek için okula gitmediğinize göre dersleri dikkatli dinleyiniz, anlamadığınız yeri anında hocanıza sorunuz. Eğer sınıftan çekinirseniz dışarda sorunuz. Göreceksiniz hocalarınız sorduğunuz için memnun olacak ve gerekli cevabı alacaksınız. Anlatılan dersleri akşam eve gelince 10 dakika tekrar etmek konuya çok güçlü hakim olmanızı sağlıyor ve uzun zaman unutmuyorsunuz.(bu deneyle sabit olmuş) . Bunu ihmal etmeyiniz.

Arkadaşlarınızla konuları tartışınız. Her Fırsatta kitap okuyunuz, yürüyüş yapınız oyun onayınız, müzik dinleyiniz. TV ye ve telefona fazla takılmayın.. Geleceğiniz önemli, vakitler hızlı geçer Sonra sizin arkadaşlarınız güzel başarılar elde eder sizde "onunla aynı sınıftaydık" diye öğünür durursunuz. Mutlaka bir hedefiniz olmalı. Ne olacaksın sorusuna, "dur bakayım" demeyiniz.

Annenize, babanıza yardımcı olunuz, kardeşlerinizle güzel anlaşınız. Huzurlu ortamlar başarıyı artırır. Zamanınızı planlı kullanınız. Bir hafta 168 saat bu saati güzel kullanmak zorundasın.(bu saatleri depolama imkanı yok o hafta tüketilecek) Bunun 56 saati uyku gerisini sen taksim et. Başarılarınız büyük olsun.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 12232

Kullanıcı Adı

  • Coşkun polat
    12 Aralık 2023 Salı

    Hocam eski bir öğrenciniz olarak ellerinizden öpüyorum saygılarımla


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ