ÖMER LÜTFİ KURT EKSPERTİZ ZORUNLU OLDU

ÖMER LÜTFİ KURT EKSPERTİZ ZORUNLU OLDU

İkinci el arabalarda yeni devir: Araçlar satılmadan önce ekspertize gidecek.

ÖMER LÜTFİ KURT EKSPERTİZ ZORUNLU OLDU
2020-08-27 16:49:06
İzlenme : 6965

İkinci el araç alım satımlarında yeni bir devir başlıyor. 8 yaş ve 160 bin kilometreye kadar ekspertiz raporu şart oldu. Bundan sonra ikinci el araçların ekspertiz raporu olmadan alım satımı yapılmayacak.

Araç satışı yapacak olan işletmelerin yeni mevzuata göre bundan sonraki dönemde, otomobil satış tarihinden en az 3 gün önce ekspertiz raporu almaları zorunlu hale geliyor.
‘İnsanlar kandırılamayacak
Yürürlüğe giren yeni düzenlemeyi olumlu olarak değerlendiren By Kurt Oto Ekspertizi Ömer Lütfi Kurt, 31 Ağustos tarihinden sonra araç satma yetki belgesi olmayan hiçbir kişi,esnaf,al-sat işi yapanlar araç satamayacak.Satış için noterden yetki belgesi gerekiyor.Yetki belgesi olanlarda 8 yaş ve 160 bin kilometreye kadar ekspertiz raporu şartlı şekilde satışlarını gerçekleştirebilecek.Ekspertiz raporu satıştan 3 gün önce alınacak,alınmazsa noter satışa izin vermeyecek.İnsanlar ne alıp sattıklarını bilecek, eskisi gibi kandırılamayacak. Bazı satıcılar arabanın üzerini örtüp, süsleyip satıyor ama ekspertiz yapılınca bunlar ortaya çıkıyor.Boyalı ,kazalı araçları hatasız ,boyasız diyerek satıyorlar.İnsanlarımız ekspertiz konusunda bilinçlenmişti. Kimse kolay kolay ekspertiz yaptırmadan araç almıyor. Ekspertizin zorunlu hale getirilmesi çok güzel oldu diye konuştu.

Akıllarda soru işareti kalmıyor
Kurt, Aracını satmadan önce ekspertize getiren vatandaşlar; satışlarda araçların sorununun olmadığını söyleyenler olduğunu ekspertizlerin bu konuda alıcıya yardımcı olduklarını belirttiler. Araçlarının hatasız olduğunu söylüyorlar ve sıkıntılı çıkıyor. Bu durumları zamanında çok duyduk. Aracını satmak isteyenler için karşı tarafın da araç hakkında bilgi alması gerekiyor. Bunun için de işinin ehli olan olan ekspertizlerin devreye girmesi oldukça güzel oldu.ifadelerini kullandılar.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 24904

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR