intro

Kapat !
ÖDÜLLERİNİ UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN ALDILAR

ÖDÜLLERİNİ UĞUR İBRAHİM ALTAY'DAN ALDILAR

Başkan Altay Karate Şampiyonasında Dereceye Giren Sporculara Madalyalarını Verdi

ÖDÜLLERİNİ UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN ALDILAR
2022-10-31 13:14:03

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesinin katkısıyla Konyada düzenlenen Dünya Ümit, Genç, U21 Karate Şampiyonasının son gününde dereceye giren sporculara madalyalarını verdi. Şampiyonaya 110 ülkeden 2.500 sporcu ve 500 yöneticiyi Konyada misafir etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Altay, Sporcular dünya şampiyonu olmak için mücadele ettiler, biz de şehrimizde böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Konya 2023 Dünya Spor Başkenti. İnşallah şehrimizde bu tür önemli organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz. dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapılan Dünya Ümit, Genç, U21 Karate Şampiyonasında başarılı olan sporcular madalyalarını aldı.

Karatay Spor ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen şampiyonanın son gününde madalya törenine katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tüm sporcuları tebrik ederek dereceye girenlere madalyalarını takdim etti.

KONYA ÖNEMLİ SPOR ORGANİZASYONLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Konya önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ettiğini ifade eden Başkan Altay, 5. İslami Dayanışma Oyunlarından sonra şehrimizde bir dünya şampiyonası organize ediyoruz. Gençler, Ümitler ve U21 Dünya Karate Şampiyonasına ev sahipliği yaptık. 110 ülkeden 2.500 sporcu, 500 yöneticiyi şehrimizde misafir ettik. Çocuklar dünya şampiyonu olmanın mücadelesini verdiler, biz de şehrimizde böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Konya 2023Dünya Spor Başkenti. İnşallah şehrimizde bu tür organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz. Dünya Karate Federasyonu Başkanına, Türkiye Karate Federasyonu Başkanımıza teşekkür ediyorum. Tüm katılan sporculara teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. diye konuştu.

ÇOK GÜZEL BİR EV SAHİPLİĞİ YAPILDI

Dünya Karate Federasyonu (WKF) Başkanı Antonio Espinos da düzenlenen organizasyonun kusursuz bir şekilde gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti şu ifadelerle dile getirdi: Türkiyenin ev sahipliğinden çok memnunuz. Müsabakalar sürecinde her şey umduğumuzdan çok daha iyiydi. Bugün final günündeyiz. 100ün üzerinde ülkeden katılımın, binin üzerinde kişisel katılım olduğu bir program icra ediliyor. Hakem komiteleri, teknik komiteler, katılan herkes üst sevide. Hiçbir şikayet, memnuniyetsizlik duymadım. İyi bir organizasyon demek yeterli değil. Bence mükemmel, tamamen hatasız. Çok güzel bir ev sahipliği yapıldı. Herkese çok teşekkür ediyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 65201

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay Türk Dünyasının Sesi Daha Çok Duyulsun İstiyor
Uğur İbrahim Altay Türk Dünyasının Sesi Daha Çok Duyulsun İstiyor
Milletvekili Halil Etyemez Türkiye Yüzyılına Dikkat Çekti
Milletvekili Halil Etyemez Türkiye Yüzyılına Dikkat Çekti